Klub Seniora „Więcej Czasu”, działający przy Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Łukowie, włączył się w ogólnopolską akcję „Niektóre marzenia są do spełniania”. 8 maja – w dniu, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, na ulicach miasta pojawili się członkowie klubu, którzy rozdając upieczone osobiście ciastka, zachęcali do wsparcia akcji.

Zbiórka Polskiego Czerwonego Krzyża pod hasłem „Niektóre marzenia są do spełnienia” jest prowadzona w formule on-line na portalu Zrzutka.pl. Rozpoczęła się pod koniec kwietnia. Wolontariusze PCK, w tym seniorzy z Łukowa, zachęcają do jej wsparcia. Środki zebrane podczas akcji będą przekazane na zaspokojenie potrzeb dzieci i młodzieży, którymi opiekuje się Polski Czerwony Krzyż.

PCK na co dzień wspiera rodziny potrzebujące, zapewniając pomoc w postaci paczek żywnościowych i higienicznych oraz finansowania potrzeb dzieci. Tylko w 2022 roku pomoc od PCK w różnych formach otrzymało ponad 130 tysięcy dzieci.