Zlot food trucków, akcja sprzątania Krzny, charytatywny festyn w Gołaszynie, mistrzostwa kyokushin, koncert „Łukowiaków”, dni otwarte w szkołach średnich – to niektóre z atrakcji jakie w najbliższy weekend odbędą się w naszym mieście i okolicach.

Przez cały kwietniowy weekend, od piątku do niedzieli 21–23 kwietnia wyjątkowe gastro-ekipy prosto ze swoich trucków zaserwują nam to co mają najlepsze.

Podczas jedzeniowego festiwalu, na Placu Solidarności i Wolności pojawi się też mini-miasteczko dmuchańców.

W sobotę obchodzimy Światowy Dzień Ziemi i stowarzyszenie Polska 2050 zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji „Czysta Rzeka”.

W niedzielę na boisku przy SP w Gołaszynie odbędzie się charytatywny piknik dla Wojtusia Jonczyka, 8-latka chorego na nowotwór złośliwy. Zaplanowano występ orkiestry wojskowej z Dęblina, pokaz modeli samolotów, sprzętu strażackiego i policyjnego, wystawę militariów i starych motocykli. Swoje stoisko będzie miała Załoga Obronna Kasztelu Łuków, a na scenie wystąpią lokalni artyści. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych i dmuchańców.

Nie zabraknie też wydarzeń sportowych. 23 kwietnia Łukowski Klub Mawashi organizuje w hali przy SP1 Mistrzostwa Ziemi Łukowskiej Karate Kyokushin.

Na zakończenie weekendu Zespół Pieśni i Tanca Ziemi Łukowskiej zaprasza na koncert, na którym obok Łukowiaków wystąpią zespoły ludowe z Litwy i Łotwy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00 w auli I LO im. T. Kościuszki.