Orlęta Łuków wygrały na własnym boisku z Gromem Różaniec 3:2 w meczu pierwszej kolejki grupy spadkowej hummel IV ligi.

Pierwsza bramka w tym meczu padła w 30 minucie. Gola na 1:0 zdobył Damian Ozygała. Ten sam piłkarz po przerwie podwyższył prowadzenie na 2:0. W 71 minucie goście zdobyli bramkę kontaktową. W 89 minucie Adrian Siemieniuk strzelił gola na 3:1. W ostatniej minucie spotkania goście zdobyli bramkę z rzutu karnego. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Orląt.

Był to pierwszy mecz łukowskiej drużyny w rywalizacji w grupie spadkowej hummel IV ligi. Kolejny mecz podopieczni Macieja Sygi rozegrają 22 kwietnia na wyjeździe z POM Iskra Piotrowice.

Zmagania piłkarzy w rundzie zasadniczej w lubelskiej IV lidze rozgrywane były w dwóch grupach. Po zakończeniu rundy zasadniczej po pięć najlepszych zespołów z każdej z grup, walczy o awans do wyższej klasy rozgrywkowej w grupie mistrzowskiej. Drużyny z miejsc 6-10 z obu grup grają o utrzymanie. W tej grupie są podopieczni Macieja Sygi.

Wszystkie drużyny utrzymały swoje punkty zdobyte w rundzie zasadniczej. W dalszej rywalizacji o awans lub utrzymanie każdy z zespołów rozegra mecz i rewanż z drużynami, z którymi w tym sezonie nie miał okazji się spotkać.