Anna Mućka, uczennica klasy IV THGA w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie zdobyła tytuł laureatki w Olimpiadzie Umiejętności Hotelarskich. Konkurs organizowała Szkoła Głowna Handlowa, a udział w nim wzięło w sumie 2 300 uczniów z całego kraju.

W ogólnopolskim konkursie skierowanym do uczniów kształcących się w zawodzie technika hotelarstwa do pierwszego, szkolnego etapu przystąpiło 2300 uczniów ze 134 szkół z całego kraju. Do etapu okręgowego przeszło po dwóch uczniów z każdej szkoły, spośród których wyłoniono 35 najlepszych osób, które wzięły udział w etapie centralnym.

Finał olimpiady odbywał się w siedzibie organizatora oraz w jednym z warszawskich hoteli. Trzydniowe zmagania, które trwały od 29 do 31 marca, rozpoczęły się od testu, który wyłonił 16 uczestników ścisłego finału. Wśród tych osób znalazła się Anna Mućka. Razem z innymi finalistami uczennica łukowskiej szkoły przeszła cztery angielskojęzyczne konkurencje finałowe. Dotyczyły one  obsługi gościa na różnych stanowiskach w hotelu i wymagały od olimpijczyków fachowej wiedzy i branżowych umiejętności, a także wytrwałości oraz odporności na stres. Przedstawicielka Zespołu Szkół nr 2 poradziła sobie bardzo dobrze i zdobyła tytuł laureatki olimpiady.