Choć największymi światowymi producentami smartfonów są Apple i Samsung, to chińskie firmy już od dawna starają się przebić konkurencję. Duży udział w rynku mają Xiaomi oraz Huawei, ale Polacy coraz chętniej sięgają po produkty Oppo oraz Realme. Ta ostatnia firma w zeszłym roku wypuściła Realme GT Neo 3, czyli telefon, który ma stanąć w szranki z flagowcami konkurentów. Czym zaskoczył nas Realme GT Neo 3? Czy warto rozważyć jego zakup?

Realme GT Neo 3 – parametry techniczne

Przed pracownikami chińskiej firmy stało trudne zadanie – konkurencja ma bogate doświadczenie, a jej produkty cieszą się dużym zaufaniem, przez co przekonanie konsumentów do marki Realme wymaga czegoś więcej. Przyjrzeliśmy się Realme GT Neo 3 bez uprzedzeń i stronniczości:https://www.komputronik.pl/product/759723/realme-gt-neo-3-12-256gb-nitro-blue.html. Czy rzeczywiście jest to dobry telefon?

Spójrzmy na parametry techniczne, bo to właśnie one najwięcej mówią o każdym smartfonie. Realme GT Neo 3 jest wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Dimensity 8100 o częstotliwości taktowania wynoszącej 2850 MHz. Jest to topowa konstrukcja. Co prawda jej architektura ma już swoje lata, ale osiągi procesora faktycznie świetniewyglądająna papierze. W tej cenie trudno znaleźć smartfon z szybszym CPU, a pod względem parametrów technicznych przebijają go jedynie konkurencyjne flagowce.

Matryca w Realme GT Neo 3 została wykonana w technologii OLED. Ekran o rozdzielczości 2412 x 1080 pikseli może wyświetlić nawet 1070 milionów różnych kolorów, dzięki czemu zapewnia doskonałą jakość obrazu. Urządzenie ma 12 GB pamięci RAM oraz dysk o pojemności 256 GB. Przedni aparat ma 16 megapikseli, zaś tylni aparat oferuje aż 50 megapikseli.

To ogromna liczba, choć warto pamiętać, że algorytmy w Realme GT Neo 3nie są aż tak dopracowane jak w konkurencyjnym Apple, przez co jakość zdjęć jest różna – czasami trafiają się prawdziwe perełki, ale są też bardzo słabe fotografie. Jak przystało na prawdziwy flagowiec, telefon został wyposażony w najważniejsze dodatki takie jak NFC, czytnik linii papilarnych oraz moduł sieci 5G.

Czy Realme GT Neo 3 to dobry telefon?

Zważywszy na doskonałe parametry techniczne, trzeba podkreślić, że Realme GT Neo 3 to bardzo dobry telefon. Ale czy jest on dużo lepszy niż to, co ma do zaoferowania konkurencja? Flagowce od Samsunga czy Sony są lepsze od produktu Realme, który pod tym względem nawet przegrywa z Xiaomi. Różnice nie są jednak znaczące – będzie je widać tylko podczas korzystania z najbardziej wymagających aplikacji i gier mobilnych. Zresztą użytkownicy zasadniczo chwalą szybkie działanie telefonu, co częściowo może być zasługą przygotowanej przez Realme przejrzystej nakładki na Androida.

Powinniśmy jednak spojrzeć na Realme GT Neo 3 pod kątem stosunku jakości do ceny. Pod tym względem jest już o wiele lepiej. Trzeba przyznać, że cena chińskiego smartfona jest bardzo atrakcyjna. Możemy go kupić znacznie taniej, niż konkurencyjne produkty o podobnych parametrach technicznych. Za niewygórowaną cenę otrzymamy dobry, pełnowartościowy telefon, który posłuży nam przez długie lata. Czego chcieć więcej?

Czy warto kupować chińskie telefony?

Od kilku lat świat zachodni żyje kontrowersjami związanymi z chińskimi producentami sprzętu elektronicznego. Firmy takie jak Xiaomi oraz Huawei są podejrzane o szpiegostwo i przekazywanie danych klientów do chińskiego rządu. Większość oskarżeń okazała się na szczęście zwykłymi plotkami, choć wielu klientów wciąż odczuwa niepokój na myśl o chińskich telefonach. Czy ich obawy mają uzasadnienie?

Producenci smartfonów rzeczywiście mają techniczną możliwość ukrycia oprogramowania szpiegowskiego w kodzie Androida. Jest to jednak trudne i może zostać łatwo wykryte przez specjalistów. W praktyce nie powinniśmy się niczego obawiać.Zresztą zawsze możemy zainstalować własną wersję Androida, bez nakładek oraz dodatków zaproponowanych przez producenta. W ten sposób zmniejszymy ryzyko wycieku danych i poprawimy szybkość działania telefonu. To świetne rozwiązanie, jeśli obawiamy się o prywatność, ale wciąż chcemy zakupić Realme GT Neo 3!