Choć największymi światowymi producentami smartfonów są Apple i Samsung, to chińskie firmy już od dawna starają się przebić konkurencję. Duży udział w rynku mają Xiaomi oraz Huawei, ale Polacy coraz chętniej sięgają po produkty Oppo oraz Realme. Ta ostatnia firma w zeszłym roku wypuściła Realme GT Neo 3, czyli telefon, który ma stanąć w szranki z flagowcami konkurentów. Czym zaskoczył nas Realme GT Neo 3? Czy warto rozważyć jego zakup?

[Artykuł sponsorowany]

Realme GT Neo 3 – parametry techniczne

Przed pracownikami chińskiej firmy stało trudne zadanie – konkurencja ma bogate doświadczenie, a jej produkty cieszą się dużym zaufaniem, przez co przekonanie konsumentów do marki Realme wymaga czegoś więcej. Przyjrzeliśmy się Realme GT Neo 3 bez uprzedzeń i stronniczości: https://www.komputronik.pl/product/759723/realme-gt-neo-3-12-256gb-nitro-blue.html. Czy rzeczywiście jest to dobry telefon?

Spójrzmy na parametry techniczne, bo to właśnie one najwięcej mówią o każdym smartfonie. Realme GT Neo 3 jest wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Dimensity 8100 o częstotliwości taktowania wynoszącej 2850 MHz. Jest to topowa konstrukcja. Co prawda jej architektura ma już swoje lata, ale osiągi procesora faktycznie świetnie wyglądają na papierze. W tej cenie trudno znaleźć smartfon z szybszym CPU, a pod względem parametrów technicznych przebijają go jedynie konkurencyjne flagowce.

Matryca w Realme GT Neo 3 została wykonana w technologii OLED. Ekran o rozdzielczości 2412 x 1080 pikseli może wyświetlić nawet 1070 milionów różnych kolorów, dzięki czemu zapewnia doskonałą jakość obrazu. Urządzenie ma 12 GB pamięci RAM oraz dysk o pojemności 256 GB. Przedni aparat ma 16 megapikseli, zaś tylni aparat oferuje aż 50 megapikseli.

To ogromna liczba, choć warto pamiętać, że algorytmy w Realme GT Neo 3 nie są aż tak dopracowane jak w konkurencyjnym Apple, przez co jakość zdjęć jest różna – czasami trafiają się prawdziwe perełki, ale są też bardzo słabe fotografie. Jak przystało na prawdziwy flagowiec, telefon został wyposażony w najważniejsze dodatki takie jak NFC, czytnik linii papilarnych oraz moduł sieci 5G.

Czy Realme GT Neo 3 to dobry telefon?

Zważywszy na doskonałe parametry techniczne, trzeba podkreślić, że Realme GT Neo 3 to bardzo dobry telefon. Ale czy jest on dużo lepszy niż to, co ma do zaoferowania konkurencja? Flagowce od Samsunga czy Sony w szeregu parametrów mogą okazać się lepsze od produktu Realme. Różnice nie są jednak znaczące – będzie je widać tylko podczas korzystania z najbardziej wymagających aplikacji i gier mobilnych. Zresztą użytkownicy zasadniczo chwalą szybkie działanie telefonu, co częściowo może być zasługą przygotowanej przez Realme przejrzystej nakładki na Androida.

Powinniśmy jednak spojrzeć na Realme GT Neo 3 pod kątem stosunku jakości do ceny. Pod tym względem jest już o wiele lepiej. Trzeba przyznać, że cena chińskiego smartfona jest bardzo atrakcyjna. Możemy go kupić znacznie taniej, niż konkurencyjne produkty o podobnych parametrach technicznych. Za niewygórowaną cenę otrzymamy dobry, pełnowartościowy telefon, który posłuży nam przez długie lata. Czego chcieć więcej?