Dziesięcioro recytatorów z Łukowskiego Ośrodka Kultury wzięło udział w XXIV edycji Międzywojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego. Czworo z nich zdobyło nagrody i wyróżnienia.

Konkursu odbywał się 18 marca w Woli Osowińskiej. Wzięło w nim udział ponad siedemdziesięciu uczestników. Występowali w czterech kategoriach wiekowych. Spośród recytatorów z Łukowskiego Ośrodka Kultury, podopiecznych Sławomira Żyłki, w kategorii klas I-III wyróżnienie zdobył Maksymilian Zdanowski. W kategorii klas IV-VI nagrodę za wykonanie utworu pisanego gwarą zdobyła Lena Aleksandrowicz. Drugie miejsce  przyznano Julii Osiak, a Anna Rokicka zdobyła wyróżnienie.

W grupie reprezentantów ŁOK-u byli także: Laura Krüger, Weronika Zdanowska, Wiktoria Zdanowska, Zofia Bartołd, Antoni Szymański i Dawid Grudzień.

Wydarzeniu towarzyszyły także stoiska twórców ludowych, na których można było kupić pisanki z ludowymi wzorami, stroiki i tradycyjne palmy wielkanocne. W szkolnej stołówce czekała na uczestników smakowita kapusta z grochem i tradycyjne pyzy z soczewicą. Taka oprawa była możliwa dzięki zaangażowaniu placówek oświatowych i Towarzystwa Regionalnego im. Wacława Tuwalskiego w Woli Osowińskiej.