Mikołaj Niedziela, młody wokalista z Łukowskiego Ośrodka Kultury, został doceniony przez jury konkursu im. H. Bielickiej. Jego piosenka znalazła się wśród pięciu wyróżnionych.

W XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” w Łomży wystąpiła ponad trzydziestka młodych wykonawców. Najliczniej było reprezentowane województwo podlaskie i powiat łomżyński, ale byli także reprezentanci lubelskiego, mazowieckiego i łódzkiego. W kategorii „piosenka”, obok nagród regulaminowych przyznano także pięć wyróżnień. W wyróżnionej piątce znalazł się łukowianin, Mikołaj Niedziela.

W kategorii krasomówczej ŁOK reprezentował Maciej Radomyski. Monolog Smirnowa z jednoaktówki „Niedźwiedź” Antoniego Czechowa w wykonaniu Macieja wzbudził radość publiczności, ale to nie zaowocowało jurorską adnotacją w pokonkursowym protokole.

Konkurs tradycyjnie odbywał się w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego, gdzie od kilkunastu lat istnieje także „Salonik pani Hani” z pamiątkami po artystce. W tym roku zbiory wzbogaciły się o pamiątkową statuetkę, którą otrzymała Hanka Bielicka odchodząc z Teatru „Syrena”. Przekazała ją wieloletnia gosposia i przyjaciółka artystki. Prezentacje w kategoriach wiersz, monolog i piosenka kabaretowa oceniało jury obradujące pod przewodnictwem Krzysztofa Dziermy – białostockiego aktora znanego szerszej publiczności z filmów „U Pana boga w ogródku” i „U Pana Boga za piecem”. Pomysłodawcą konkursu był przed laty ks. Andrzej Godlewski. Jak mówił „Radość spod kapelusza” ma już wyrobioną markę wśród instruktorów, którzy przyjeżdżają z kolejnymi rocznikami swojej uzdolnionej młodzieży. Wśród wykonawców zdarzają się także weterani występujący w Łomży po raz któryś z rzędu.