Amelia Hrycaj i Wiktoria Wilga, uczennice z Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie zajęły piąte miejsce na I Kulinarnym Pucharze Polskiego Mięsa Wieprzowego i Wołowego. Odbył się on 10 marca w Instytucie Kulinarnym Transgourmet.

O Puchar walczyło dziesięć dwuosobowych zespołów składających się z młodych adeptów sztuki kulinarnej reprezentujących szkoły gastronomiczne z terenu całej Polski, a wśród nich dwie uczennice klasy II TEŻ – Amelia Hrycaj i Wiktoria Wilga. Zadaniem uczestników było przygotowanie dania głównego z wykorzystaniem wybranego rodzaju polskiego mięsa wieprzowego i wołowego, jak również produktów regionalnych i sezonowych. Łukowska ekipa przygotowała grasicę cielęcą na kapuścianym gniazdku, pikle kalafiorowe, lubelską lemieszkę skąpaną w trufli oraz sos z szalotek na bazie cydru lubelskiego i regionalnego miodu.

Organizatorem konkursu był Związek Polskie Mięso, a podmiotem odpowiedzialnym za realizację Akademia Kulinarna Marcina Budynka. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Klub Szefów Kuchni zrzeszający najwybitniejszych kucharzy w Polsce. Patronem medialnym wydarzenia był  „Przegląd Gastronomiczny”.

Uczennice do konkursu przygotowała pani Anna Przeździak – nauczyciel przedmiotów zawodowych.