Piłkarze IV-ligowych Orląt Łuków przygotowują się do rundy wiosennej. Rozegrali już kilka spotkań kontrolnych. Wygrali m.in. z Az-Bud Komarówka 9:0, Podlasiem II Biała Podlaska 6:1, Victorią Parczew 2:1 oraz przegrali z  Deltą Warszawa 2:3 oraz Mazovią Mińsk Mazowiecki 0:11.

Drużyna prowadzona przez Macieja Sygę szykuje kilka wzmocnień na wiosnę, dlatego też wysoka porażka z Mazovią może niepokoić, ale jak mówi Mateuszowi Połynce nasz trener: „Trzeba pamiętać, iż przeciwnicy to dream team. Na ławce Marcin Sasal, a na boisku kilku graczy z Ekstraklasy: Wojciech Trochim, Łukasz Broź czy znani z gry w wyższych ligach: Igor Krashnevskyi, Eryk Więdłocha, Sebastian Kaczyński, Michał Wołos, Borys Piotrowski, Tomasz Nieścieruk.” Trener Syga dodaje, że grając z tak silnym rywalem straciliśmy tylko 3 bramki w pierwszej połowie, a dopiero po przerwie, gdy szansę dostała młodzież, to Mazovia zdołała zdobyć aż osiem goli. „Otrzymaliśmy możliwość zmierzenia się z bardzo silnym przeciwnikiem. Dla nas to pożyteczna lekcja, nowe doświadczenia. Wynik jest sprawą drugorzędną – dodaje Maciej Syga.

Wiosną w drużynie Orląt Łuków zobaczymy nowych zawodników, m.in. Jan Stolarski (Unia Racibórz) i Patryk Kierepka (Gryf Gmina Zamość) oraz powracających do drużyny Sebastiana Sowisza, Łukasza Kiryło i Szymona Łukasiewicza. Na pierwszy ligowy mecz nasi zawodnicy wybiegną 18 marca, kiedy to pojadą na spotkanie do Świdnika. Zmierzą się tam ze Świdniczanką, liderem IV ligi. Kolejny mecz Orlęta zagrają również na wyjeździe, a rywalem będzie wicelider, Huragan Międzyrzec (25 marca). Rundę zasadniczą łukowianie zakończą meczem na własnym boisku z Lewartem Lubartów (2 kwietnia).