Za nami zimowe ferie, które łukowscy harcerze spędzili w Bieczu, małopolskim miasteczku nazywanym „małym Krakowem”, którego początki sięgają XIII wieku. Zimowa akcja odbywała się pod hasłem „Harcerskie Carcassonne”.

Druhny i druhowie z Hufca ZHP Łuków bawili się na zimowisku od 22 do 27 stycznia. W tym czasie w szczególny sposób zajęli się epoką średniowiecza. Poznawali dawne tradycje, kulturę i historię. Zgłębiali dzieje Polski za panowania Jadwigi Andegaweńskiej i Władysława Jagiełły.

Harcerze odwiedzili również Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli oraz Muzeum Ziemi Leżajskiej i bazylikę bernardyńską w Leżajsku. Wędrowali tez szlakami Skamieniałego Miasta nieopodal Ciężkowic.

Za przygotowanie zimowiska odpowiadała komenda w składzie: phm. Małgorzata Bobruk – komendantka, zastępcy – hm. Anna Maksymowicz i hm. Michał Mojski, wychowawcy – pwd. Sylwia Staniszewska, David Manukyan i Krystian Manukyan oraz oboźna – Matylda Sosnowska. Przedsięwzięcie zostało wsparte między innymi przez miasto Łuków.