Większość łukowskich radnych nie wyraziła zgody, aby przeznaczyć na sprzedaż działkę o powierzchni około 1 ha nad zalewem Zimna Woda. Z taką propozycją wyszedł podczas ostatniej sesji Rady Miasta burmistrz Piotr Płudowski. Chciał, aby za około 3 mln zł działka zastała sprzedana deweloperowi, który wybuduje hotel ze SPA.

Podczas odbywającej się w czwartek 26 stycznia sesji Rady Miasta burmistrz Piotr Płudowski przedstawił radnym projekt uchwały o wyrażeniu zgody na sprzedaż działki nad zalewem Zimna Woda. Jak argumentował, taka uchwała umożliwiłaby rozpoczęcie poszukiwania inwestora, który mógłby w tym miejscu wybudować kompleks hotelowy. Zdaniem burmistrza można by było wystawić taką działkę na sprzedaż za kwotę nie mniejszą niż 3 mln zł.

Propozycja burmistrza nie spotkała się z poparciem wśród większości radnych. Pomysł ostro skrytykował radny Jarosław Okliński. Jak mówił „lepiej popatrzeć na ten hektar ładnej łąki, niż sprzedać ją i później żałować, jak żałujemy sprzedaży zajazdu”. Podobną opinię wyraził podczas dyskusji radny Leonard Baranowski, który mówił: „Zarzucało się poprzedniemu burmistrzowi Szustkowi, że wyprzedaje majątek miasta. Pan robi to samo. Sprzedaliśmy dwie piękne działki w centrum miasta i mamy na nich bałagan i bunkier. Pomysł burmistrza nie spodobał się też radnemu Ryszardowi Smolarzowi, który mówił: „To nie jest słuszna decyzja, żebyśmy hektar działki sprzedawali, żeby ktoś się na tym bogacił”.

Podczas dyskusji radny Smolarz pytał też, dlaczego burmistrz chce sprzedawać działkę, a nie robi nic, aby wyremontować domki letniskowe znajdujące się nad zalewem. Odpowiadając radnemu burmistrz Płudowski przypomniał, że to radni nie chcieli w projekcie budżetu na 2023 rok przeznaczyć pieniędzy na remont domków. „Zaproponowałem aby przeznaczyć 100 tys. zł na to zadanie, ale na wniosek radnych z PiS i Przymierza dla Ziemi Łukowskiej, z tego pomysłu zrezygnowałem” – mówił burmistrz podczas sesji.

Ostatecznie podczas głosownia pomysł burmistrza, aby sprzedać działkę nad zalewem pod usługi hotelarskie, poparło tylko 6 radnych. 10 było przeciw.

Relacja z sesji Rady Miasta już wkrótce w Master TV.