W niedzielę 29 stycznia odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grał również Łuków. W tym roku pieniądze zbierano na sprzęt do walki z sepsą. Z pierwszych wyliczeń podanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji wynika, iż w naszym mieście zebrano 152 462 zł. A liczenie i aukcje na allegro wciąż trwają…

Na scenie w amfiteatrze licytowano m.in. złote serduszka wykonane przez łukowskich jubilerów, obrazy naszych artystów, budki lęgowe, ciasta i torty oraz orkiestrowe gadżety. Tradycyjnie można było zdobyć vouchery do restauracji, na masaże, tatuaże, strzelnicę, spływ kajakowy, czy do salonów stolarskich i fryzjerskich.

Łukowski sztab WOŚP zbiórkę pieniędzy na rzecz Orkiestry rozpoczął już 12 grudnia 2022 roku, ustawiając „Sztabowe Skarbony Stacjonarne WOŚP” w ponad 50 miejscach na terenie miasta. Ruszyła także e-Skarbonka, która znajduje się pod adresem eskarbonka.wosp.org.pl/3qfz99.

W dniu finału, w niedzielę 29 stycznia, w Łukowie i w powiecie łukowskim prowadzona była całodzienna zbiórka pieniędzy, w którą zaangażowało się blisko 150 wolontariuszy.

Tradycyjnie jak co roku w ramach łukowskiego finału WOŚP grano w piłkę podczas XX Wielkoorkiestrowego Turnieju Halówki oraz morsowano nad zalewem Zimna Woda. Do lodowatej wody wszedł również burmistrz Łukowa Piotr Płudowski. Odbyła się także zbiórka krwi, której organizatorem był Klub Honorowych Dawców Krwi „Ostoja”. Kroplą krwi podzieliło się 20 osób i zebrano łącznie 9 l krwi.

Na Placu Solidarności i Wolności zaprezentowały się zabytkowe motocykle i samochody.

W parku miejskim na scenie amfiteatru zaśpiewali Alicja Dziurdziak i Przyłu. Gwiazdą wieczoru był urodzony w Łukowie Skolim.

W tym roku ze względu na dobro zwierzaków nie było pokazu sztucznych ogni. „Z dobrymi aniołami” połączyliśmy się o godz. 20.00 poprzez symboliczne światełko do nieba.

Relacja z łukowskiego Finału WOŚP już wkrótce w Master TV.