Punkty karne, zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do dwóch lat pozbawienia wolności to konsekwencje, z jakimi musi liczyć się 48-latek z powiatu siedleckiego. Mężczyzna kierując ciężarówką miał ponad promil alkoholu w organizmie i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

W piątek 27 stycznia po godzinie 10:00 policjanci sprawdzili prędkość jadącego ulicą Radzyńską samochodu ciężarowego marki Man. Okazało się, że kierujący pojazdem 48-latek z powiatu siedleckiego przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość. Kontrolując kierowcę ciężarówki policjanci poczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że alkohol spożywał poprzedniego dnia i nie sądził, że znajduje się jeszcze pod działaniem alkoholu. 48-latek już stracił prawo jazdy i wkrótce  usłyszy zarzuty. Grozi mu co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.