Grupa uczniów z ZS nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie, z klas o profilu technik pojazdów samochodowych, technik mechanik, technik elektryk i technik handlowiec, miała w tym roku okazję odbywać praktyki w czeskiej Ostrawie. Było to możliwe dzięki realizacji programu Erasmus+. Tuż przed świętami w szkole zorganizowano cztery spotkania, na których uczestnicy zagranicznych praktyk opowiadali o swoich doświadczeniach koleżankom i kolegom.

Młodsi uczniowie mogli zapoznać się z kulisami przygotowań do wyjazdu, jak również posłuchać o samym pobycie w Ostrawie. Głównym punktem spotkań  była emisja filmu, przygotowanego przez uczestniczkę projektu Darię Misiak. Na zakończenie uczestnicy praktyk otrzymali od koordynatora projektu Marka Pietrzaka zaświadczenia „Europass Mobilność”, potwierdzające kwalifikacje zawodowe zdobyte w Ostrawie.

W grudniu 2022 roku w „Alejach” zakończono pewien etap związany ze zrealizowanym projektem, i jednocześnie wykonano pierwszy krok na drodze cyklicznych wyjazdów uczniów na zagraniczne praktyki.