Na początku lutego w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia ruszy proces Cezarego Kucharskiego, byłego menadżera Roberta Lewandowskiego. Został oskarżony o szantażowanie „Lewego” oraz jego żony Anny. Łukowianin nie przyznaje się do zarzutów i twierdzi, że od sierpnia 2018 r. prowadził negocjacje mające na celu zakończenie współpracy i rozliczenie jego wkładu w RL Management, czyli spółkę, która komercjalizowała wizerunek najlepszego polskiego piłkarza.

Pomiędzy Kucharskim a Lewandowskim toczy się jeszcze jedna sprawa. Chodzi o roszczenia finansowe, jakie wychowanek Orląt Łuków, zgłasza wobec Roberta Lewandowskiego. W tej sprawie były agent piłkarza złożył w sądzie pozew i domaga się ok. 40 mln zł

Według ustaleń śledczych Cezary Kucharski od września 2019 r. do września 2020 r. kilkukrotnie groził swojemu byłemu klientowi Robertowi Lewandowskiemu, że rozpowszechni informacje dotyczące rzekomych nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych należącej do pokrzywdzonego spółki prawa handlowego.

„Kierując groźbę podejrzany zapowiadał spowodowanie postępowania karnego i rozgłoszenie wiadomości uwłaczającej czci pokrzywdzonego oraz jego żony, sugerując jednocześnie, że zachowa w tajemnicy opisane powyżej okoliczności w przypadku zapłaty przez pokrzywdzonego piłkarza kwoty 20 milionów euro”- przekazał rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Ze zgromadzonych w śledztwie dowodów wynika, że Cezary Kucharski mailowo przekazywał dziennikarzowi kopie kontraktów reklamowych „Lewego”. Miał przekazać też kopie kontraktów, które piłkarz podpisał z niemieckimi klubami piłkarskimi. Ponadto przesłał dziennikarzowi kopie zeznań podatkowych składanych przez Lewandowskich.

Śledczy zabezpieczyli do sprawy komputer Kucharskiego, w którym znaleziono m.in. wiadomości e-mail z załącznikami wysyłane do dziennikarzy. Analiza połączeń telefonicznych numerów Cezarego Kucharskiego oraz niemieckiego dziennikarza potwierdziła, że w czasie i przed publikacją artykułów prasowych dotyczących Lewandowskiego, wyżej wymienieni pozostawali w bardzo częstym kontakcie. Czas kontaktów był również zbliżony do czasu wysyłania powyższych wiadomości email.