Prawie 300 tys. zł ma zostać przeznaczone w 2023 roku na opracowanie dokumentacji zadania pod nazwą „Budowa kompleksu sportowego przy ul. Parkowej w Łukowie”.

Podczas budżetowej sesji Rady Miasta radni z klubów PiS i Przymierze dla Ziemi Łukowskiej złożyli wniosek wprowadzający zmiany do załącznika inwestycyjnego. Zdjęli dwa zadania, które zakładały opracowanie dokumentacji na „Budowę zadaszonego boiska do gry w piłkę nożną w Łukowie” oraz „Przebudowę boisk treningowych przy rzece Krzna w Łukowie”. Obie te inwestycje miały kosztować 292 tys. zł. W zamian radni zaproponowali, aby za tę kwotę wykonać dokumentację projektową na zadanie pod nazwą „Budowa kompleksu sportowego przy ul. Parkowej w Łukowie”.

Propozycja radnych zakłada, że na terenie znajdującym się pomiędzy ul. Parkową a rzeką Krzna powstanie kompleks sportowy obejmujący zarówno pełnowymiarowe boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią i zadaszeniem, jak i budynek, w którym zlokalizowane mają być dwie sale treningowe o powierzchni użytkowej co najmniej 250 m2 każda. Jedna z nich ma być przeznaczona do sportów walki, druga do sportów siłowych. W budynku tym mają znaleźć się również pomieszczenia biurowo – administracyjne, pomieszczenia do odnowy biologicznej, szatnie, łazienki, sanitariaty oraz salka konferencyjna.

Za wprowadzeniem tego zadania do budżetu na 2023 rok zagłosowało 11 radnych, czterech było przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu.

Komentarze radnych oraz relacja z budżetowej sesji Rady Miasta już wkrótce w Master TV.