Jak zapewne wiesz, idealnie dobrany ekwipunek narciarski to podstawa dla każdego narciarza. W skład wspomnianego wyposażenia wchodzą przede wszystkim gogle narciarskie. Musisz jednak pamiętać, że ich prawidłowe dopasowanie wcale nie jest zadaniem prostym. Warto wiedzieć, że właściwy dobór gogli narciarskich ma szczególne znaczenie z uwagi na komfort, a także bezpieczeństwo podczas jazdy na nartach.

 

Gogle narciarskie sprawują przede wszystkim funkcję ochronną, ale także mają za zadanie zapewnić nam znacznie lepszą widoczność. W są one podstawowym elementem wyposażenia każdego narciarza, a ich najważniejszą funkcją jest ochrona naszych oczu przed lodem, śniegiem, deszczem, jak również silnym wiatrem.

 

Przymierzasz się do zakupu gogli narciarskich? Pamiętaj o tych kwestiach!

 

Chcąc wyposażyć się w gogle narciarskie warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają one filtry chroniące oczy przed promieniowaniem UV, jak również promieniami odbijającymi się od śniegu. Coraz więcej modeli gogli narciarskich wyposażonych jest również w rozwiązania ułatwiające poprawne widzenie, jak również zwiększenie kontrast w trudnych warunkach.

 

Poza wspomnianymi aspektami szczególnie ważne jest, aby rozmiar gogli był odpowiednio dobrany. Powinny one bowiem całkowicie zamykać przestrzeń znajdującą się przed oczami, a jednocześnie zasłaniać dostęp promieniom słonecznym ze wszystkich stron. Należy pamiętać, że dobrze dobrane gogle powinny idealnie pasować zarówno do kasku, jak i naszej twarzy. Jeżeli zatem planujesz udać się do sklepu w celu zakupu gogli narciarskich pamiętaj, aby zabrać ze sobą kask.

 

W zależności od rozmiaru gogli narciarskich producenci oferują nam różne rozwiązania technologiczne oraz wykończenia wspomnianego akcesorium. Najbardziej podstawowe gogle narciarskie to oczywiście te z kategorii dziecięcych. Zazwyczaj są one wyposażone jak najbardziej tradycyjne rozwiązania, z uwagi na fakt, że maluchy bardzo szybko wyrastają ze wspomnianych gogli. Standardowe gogle dla młodzieży i dorosłych posiadają natomiast szeroko zróżnicowany przekrój kolorów, szybek, jak również technologii. We wspomnianych modelach możemy spotkać się nie tylko z rozwiązaniami oferującymi ochronę przed deszczem, śniegiem, czy też promieniami UV, ale także tymi, które znacznie poprawiają kontrast w trudnych warunkach pogodowych.

 

Kształt gogli ma znaczenie!

 

Aktualnie rynek oferuje nam dwa rodzaje gogli narciarskich – gogle sferyczne oraz gogle cylindryczne. Pierwsze z nich pozwalają na osiągnięcie znacznie większego kąta widzenia. Ramka gogli sferycznych jest znacznie płytsza, dzięki czemu szkło znajduje się bliżej twarzy i umożliwia nam znacznie szerszy pogląd.

 

W przypadku gogli cylindrycznych warto wiedzieć, że są one stworzone w oparciu o płaską szybę. Ich niewątpliwym atutem jest fakt, iż szkło w które są wyposażone, jest szczególnie ciężkie do zarysowania. Dla osób, które cenią sobie perfekcję wykonania oraz szczególny komfort użytkowania, z całą pewnością świetnie sprawdzą się gogle narciarskie Uvex!