Aż dziesięciu nietrzeźwych kierujących pojazdami zatrzymali w minionym tygodniu łukowscy policjanci. Niechlubnym rekordzistą był 56-latek który jadąc renaultem miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Z kolei 25-latek pomimo dwóch sądowych zakazów kierowania pojazdami jechał samochodem marki Audi mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach, ale jak widać nadal nie wszyscy kierujący traktują sprawę poważnie. W minionym tygodniu na drogach powiatu łukowskiego policjanci zatrzymali aż dziesięciu kierujących pojazdami, którzy za nim wsiedli „za kółko” pili alkohol. Żadne okoliczności nie tłumaczą takiego postępowania.

Jednym z zatrzymanych był niechlubny rekordzista, który kierując samochodem marki Renault miał ponad 2,5 alkoholu w organizmie. 56-latek jadąc swoim autem nie włączył świateł, a gdy do kontroli drogowej chcieli zatrzymać go policjanci, to zlekceważył sygnał nakazujący zatrzymanie i z dużą prędkością chciał uciec. Jednak trudne warunki drogowe, śliska jezdnia nie sprzyjały jego „ucieczce”. Na zakręcie, mężczyzna zjechał Renaultem z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji, niszcząc „przy okazji” kilka betonowych przęseł. Mężczyzna już stracił prawo jazdy i wkrótce usłyszy zarzut. Grozi mu co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powodu do dumy nie ma też 25-latek z gminy Wojcieszków. Młody mężczyzna jadąc samochodem marki Audi z nadmierną prędkością uderzył w Świdrach w samochód marki Opel. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Policjanci którzy przyjechali na miejsce kolizji drogowej ustalili, że 25-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że młodego mężczyznę obowiązują dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Wkrótce młodzieniec usłyszy zarzuty. Tym razem musi się już liczyć z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami, wysoką grzywną a nawet 5-letnim pozbawieniem wolności.

Pozostali nietrzeźwi kierujący pojazdami zatrzymani w minionym tygodniu  przez łukowskich policjantów też usłyszą wkrótce zarzuty. Grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejny raz przypominamy, że nietrzeźwy kierowca na drodze to nie tylko zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem i korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, natychmiast poinformujmy o tym Policję. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Alkohol, a do tego brawura, brak wyobraźni i rozsądku w połączeniu z jazdą samochodem mogą doprowadzić do nieszczęścia na drodze.