Prawie 15 tys. złotych trafi na konto Alicji Skrzymowskiej. Taką kwotę udało się zebrać podczas V Urodzinowo – Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej „Rozwiń Skrzydła – Przyjaciele dla Alicji” organizowanego przez Telewizję Master i Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ala ma 11 lat. Cierpi na genetyczną chorobę – Zespół Retta. Aby zapewnić córce jak najlepszą rehabilitację, jej rodzice, Magda i Krzysztof Skrzymowscy, przenieśli się z Łukowa do Warszawy.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, po raz piąty w Szkole Podstawowej nr 2 spotkali się „Przyjaciele Alicji”. Okazją do tego był turniej piłki nożnej, w którym udział wzięły drużyny „Gminy Luków”, „Przedsiębiorców”, „Policji”, „Rondo” oraz „Anioły Alicji”. Pierwsze miejsce zajęła ekipa „Przedsiębiorców”, ale nie wynik był najważniejszy. Chodziło o wsparcie Ali.

To wsparcie przełożyło się na konkretną kwotę, która trafi na konto dziewczynki. Będzie to w sumie ponad 15 000 zł. Uczestnicy turnieju wrzucali pieniądze do puszki, do której trafiło 2 446 zł. Ponad 12 tys zł uzbierano podczas licytacji, a hojność darczyńców zaskoczyła nawet organizatorów. Najwięcej, bo aż 3 tys. zł zapłacono za mini-piłkę Lionela Messiego, opowiadającą historię jego kariery. Zakupił ją jeden z łukowskich przedsiębiorców. Koszulkę Cezarego Miszty z podpisami zawodników Legii Warszawa, kupił za 1400 zł burmistrz Łukowa Piotr Płudowski. Ponad tysiąc złotych osiągnęły również piłka z podpisem Jerzego Dudka oraz olbrzymi zegar ścienny z atelier Pauli Smyk-Kaczor.  Do licytacji trafiły również m.in. piłka z autografami zawodniczek SPR Lublin, przekazana przez przewodniczącego Rady Miasta Krzysztofa Oklińskiego, autobiografia Dariusza Dziekanowskiego z dedykacją, koszulka Damiana Wojtaszka- siatkarza Projektu Warszawa, korepetycje z matematyki, zestaw narzędzi Varmax, wywrotka piachu od Żwir Trans oraz wiele innych gadżetów.

V Urodzinowo – Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej „Rozwiń Skrzydła – Przyjaciele dla Alicji” zorganizowali Telewizja Master oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji, przy wsparciu powiatu łukowskiego oraz miasta i gminy Łuków. Relacja już wkrótce w Master TV.

fot. Master TV Łuków, podlasie24.pl Łuków