W sobotę 10 grudnia odbędzie się w Łukowie akcja pod hasłem „Gwiazdka dla Zwierzaków”. Organizuje ją już po raz drugi Marta Niedziałek. Tego dnia zbierane będą dary dla schroniska „Zwierzaki do wzięcia” oraz dla domu tymczasowego dla kotów, prowadzonego przez Lidię Rosińską. Są to miejsca, gdzie trafiają zwierzęta z Łukowa.

Dary, podobnie jak w ubiegłym roku, będą zbierane w oznakowanym samochodzie zaparkowanym przy sklepie Stokrotka na osiedlu Klimeckiego. Akcja odbędzie się w sobotę 10 grudnia w godzinach od 9.00 do 15.00.

Podczas akcji „Gwiazdka dla zwierzaków” zbierane będą: dobrej jakości karma dla psów i kotów, koce i ręczniki, gryzaki, drapaki, żwirek dla kotów, termofory, smycze, obroże, akcesoria do pielęgnacji zwierząt, miski, zabawki dla psów i kotów, produkty weterynaryjne oraz środki czystości np. domestos, płyny uniwersalne i rękawiczki jednorazowe.

Przedmioty mogą być nowe lub używane. Jedynym warunkiem jest ich dobry stan tak, aby nadawały się do ponownego użytku. Nie będą zbierane kołdry i poduszki ze względu na szybkie niszczenie ich przez zwierzęta.