Prokuratura Rejonowa w Łukowie postawiła 42-letniemu Karolowi M. pięć zarzutów, w tym zarzut zabójstwa komornik sądowej. Napastnik zadał kobiecie 40 ciosów nożem. On sam został postrzelony przez policjanta. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Do zabójstwa 44-letniej komornik sądowej doszło w piątek 18 listopada. Karol M. wtargnął do kancelarii komorniczej i zaatakował nożem dwie osoby. Interweniujący na miejscu policjanci postrzelili napastnika. Dwie ranione nożem osoby, 44-letnia komornik sądowa i 32-letni pracownik kancelarii trafili do szpitala. Życia kobiety nie udało się uratować.

Jak informuje prokurator Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie, już w niedzielę 20 listopada Prokuratura Rejonowa w Łukowie postawiła 42-letniemu Karolowi M. pięć zarzutów. Pierwszy z nich dotyczy zabójstwa 44-letniej kobiety, komornik sądowej, której napastnik zadał 40 ciosów nożem. Drugi zarzut dotyczy usiłowania zabójstwa 32-letniego pracownika kancelarii, który próbował bronić komornik. Napastnik zadał mu nożem ciosy w skroń i przedramię.

Trzeci z postawionych zarzutów to usiłowanie zabójstwa policjanta, który interweniował na miejscu zdarzenia. 42-latek rzucił się na niego z nożem. Policjant, który użył wobec mężczyzny broni, nie został ranny. Czwarty i piąty zarzut dotyczą naruszenia nietykalności wobec pani, która przebywała na miejscu zdarzenia.

42-letniemy Karolowi M. grozi od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Mężczyzna nie przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Prokuratura nie ujawnia na razie ich treści. Postępowanie w tej sprawie trwa.. W poniedziałek 21 listopada Sąd Rejonowy w Łukowie zastosował wobec Karola M. 3-miesięczny areszt tymczasowy.