Ponad promil alkoholu w organizmie miała 31-latka, którą znaleziono przy aucie stojącym w przydrożnym rowie. Kobieta była w ciąży. Policjanci zawieźli ją do szpitala. Tam przeprowadzono cesarskie cięcie. W organizmie noworodka stwierdzono bardzo dużą ilość alkoholu.

Jak informuje KPP Łuków w sobotę 12 listopada przed godziną 18.00 policjanci z Adamowa zostali powiadomieni o stojącym w przydrożnym rowie samochodzie osobowym. Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce stwierdzili, że w rejonie skrzyżowania dróg w Wojcieszkowie stoi uszkodzony samochód marki Citroen. Przy uszkodzonym pojeździe siedziała 31-latka z gminy Wojcieszków, która mówiła, że jest właścicielką auta, ale w chwili zdarzenia nie kierowała nim. Kobieta nie chciała powiedzieć kto miał kierować jej samochodem w chwili zdarzenia.

Rozmawiający z 31-latką policjanci stwierdzili, że kobieta jest pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Z uwagi na zaawansowaną ciążę 31-latki mundurowi wezwali do kobiety karetkę pogotowia. Po przewiezieniu jej do szpitala, lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Później personel medyczny przekazał policjantom informację, że w organizmie noworodka stwierdzono bardzo dużą ilość alkoholu.

Teraz policjanci będą prowadzili postępowanie, a o zaistniałej sytuacji powiadomią Sąd Rodzinny w Łukowie.

fot. OSP Wojcieszków