Przed nami obchody Święta Niepodległości. Jak co roku mieszkańcy Łukowa spotkają się 11 listopada na mszy św. w intencji Ojczyzny. Odbędą się też tradycyjnie Biegi Niepodległości. W tym roku odbędzie się również pokaz żołnierzy WOT oraz uroczyste wręczenie Odznaki Honorowej za Zasługi dla Łukowa. Otrzyma ją regionalista, honorowy prezes Koła Łuków ŚZŻAK, Ryszard Grafik.

 Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Łukowie rozpoczną się o godzinie 9.00 Mszą Świętą w kościele Przemienienia Pańskiego. Następnie przed tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej złożone zostaną kwiaty. Podczas tej części uroczystości nastąpi wręczenie Odznaki Honorowej za Zasługi dla Łukowa Ryszardowi Grafikowi.

Podczas łukowskich obchodów Święta Niepodległości odbędzie się także przekazanie „Ognia Niepodległości”. To płomień pochodzący z Kostiuchnówki na Ukrainie, który jest przekazywany w formie sztafety przez harcerzy, aby finalnie 11 listopada trafić na Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Kolejnym punktem obchodów Święta Niepodległości będą jubileuszowe XXX Łukowskie Uliczne Biegi Niepodległości pod patronatem Rady i burmistrza. Rozpoczną się one o godzinie 11.00. Start biegaczy poprzedzi pokaz żołnierzy z 23. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Białej Podlaskiej.

Obchody Święta Niepodległości odbędą się również w gminie Łuków. Główne uroczystości odbędą się w Zarzeczu Łukowskim. O godzinie 11.00 rozpocznie się msza święta, a po niej odbędzie się koncert, na którym wystąpią Chór „Corde Christi” i schola parafialna oraz uczniowie miejscowej szkoły i zespoły ludowe z terenu gminy.

Organizatorami obchodów w gminie Łuków są parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim, Gminny Ośrodek Kultury, sołectwo Zarzecz Łukowski oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zarzeczu Łukowskim.