Mimo legalizacji hazardu w Polsce, ich los nigdy nie był łatwy. Liczba legalnych zakładów bukmacherskich I kasyn internetowych nie wystarcza, by zaoferować graczom różnorodność, za to szemrany biznes kwitnie. Według statystyk frekwencyjnych www.polskiekasyna.biz, wielu Polaków gra w zagranicznych kasynach internetowych, które nie posiadają lokalnej licencji.

Oczywiście organy ścigania starają się jak mogą, aby zwalczać nielegalnych operatorów. Dzięki ich wysiłkom w ciągu ostatnich czterech lat udział szarej strefy zmniejszył się z 80% do 25% I wciąż maleje, ale do ostatecznego zwycięstwa jeszcze daleka droga.

Oczywiście ci, którzy prawidłowo płacą podatki, czyli – jedyny licencjonowany operator Totalizator Sportowy, mają największe obawy co do sytuacji z nielegalnymi kasynami. Jego menedżerowie wielokrotnie powtarzali, że walka z podziemnymi kasynami powinna być ostrzejsza. Ponadto spółka aktywnie pomaga rządowi w każdy możliwy sposób (głównie finansowo).

Jesienią 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie Olgerda Cheslika, prezesa firmy, z przedstawicielami Departamentu Przychodów. W jego trakcie podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów I zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Mariusz Goyny powiedział, że w ciągu ostatnich 5 lat funkcjonariusze zarekwirowali ok. 67 tys. Urządzeń I zatrzymali ok. 7,5 tys. osób, które w jakiś sposób były zaangażowane w urządzanie gier hazardowych bez zezwolenia.

Z kolei Olgerd Cheslik zauważył, że szara strefa jest naruszeniem zasad solidarności społecznej. Jej rozwój w znacznym stopniu wpływa na budżet państwa, obniżając tym samym jakość życia każdego obywatela. Jest to jeden z mocnych argumentów przemawiających za uprzywilejowaniem licencjonowanych podmiotów.

Na zakończenie spotkania Cześlik poinformował o przekazaniu nowych pojazdów dla Krajowej Administracji Skarbowej oraz opowiedział o nowym, wysokospecjalistycznym sprzęcie, który otrzymają również jego pracownicy.

Dzięki 11 nowym pojazdom pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej będą mogli być bardziej mobilni. W razie potrzeby Olgerd obiecał przekazać jeszcze 5 samochodów, gdyby te przekazane tym razem nie wystarczyły.