Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w piątek 21 października przed godziną 23:00. Jak ustalili policjanci kierujący samochodem marki Lexus, 18-latek z gminy Krzywda, jadąc drogą w Gołaszynie zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w przepust, a następnie w betonowy słup. Siła uderzenia była tak duża, że słup trakcji elektrycznej pękł w dwóch miejscach. Na szczęście 14 i 17-letnia pasażerki auta doznały niegroźnych urazów, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

18-latek niedawno zdał egzamin na prawo jazdy, a dokument odebrał trzy tygodnie temu. Ze wstępnych ustaleń policjantów z łukowskiej drogówki wynika, że kierujący Lexusem młodzieniec jechał zbyt szybko i utracił panowanie nad samochodem po wyjechaniu z łuku na prosty odcinek drogi. Według nich o nadmiernej prędkości auta może świadczyć siła z jaką pojazd uderzył w betonowy.

Kolejny raz przypominamy – nadmierna prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków do jakich dochodzi na naszych drogach. Zachęcamy i namawiamy, aby jechać z bezpieczną prędkością, która zapewni kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem. Dostosujmy ją do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.