102 uczniów z klas II i III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie wzięło udział w Igrzyskach Sportowych. Odbyły się one w ramach programu „WF z AWF”, który ma pomoc dzieciom aktywnie powrócić do szkoły po okresie pandemii.

Igrzyska Sportowe odbyły się 19 października. Rozpoczęły się zgodnie z olimpijskim ceremoniałem. Defiladę młodych sportowców poprowadził olimpijczyk Robert Dołęga. Następnie wciągnięto na maszt flagę igrzysk oraz zapalono olimpijski znicz, a po złożeniu przyrzeczenia przez młodych sportowców odśpiewano hymn olimpijski. Uczniowie „Dwójki rywalizowali w 9 konkurencjach, zgodnie z zasadą „udział ważniejszy niż zwycięstwo”. Sędziami byli wykładowcy i studenci AWF w Białej Podlaskiej.

Igrzyska Sportowe odbywały się w ramach ogólnopolskiego programu „WF z AWF”, którego celem jest aktywne wprowadzenie uczniów w szkolne życie po okresie pandemii. Program jest realizowany przez wszystkie uczelnie AWF w kraju wspólnie z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Zawody w Łukowie organizował Wydział Wychowania Fizycznego i Zdrowia AWF w Białej Podlaskiej.

Organizatorami wydarzenia były: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej oraz Miasto Łuków. Szkolnym koordynatorem wydarzenia był Mariusz Kiełczewski.

Relacja z Igrzysk w łukowskiej „Dwójce” już wkrótce w Master TV.