W łukowskim szpitalu odbyło się oficjalne otwarcie nowo powstałego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz wyremontowanego Oddziału Neurologicznego. To inwestycje, których koszt opiewa w sumie na blisko 20 mln zł. Oficjalne otwarcie obu oddziałów, które już przyjmują pacjentów, odbyło się 18 października. Wstęgę przecinali m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele wojewody oraz dyrektor lubelskiego oddziału NFZ Magdalena Czarkowska.

Przebudowa i modernizacja pomieszczeń szpitala na potrzeby Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz bloku operacyjnego kosztowała blisko 10 mln zł. Taką samą kwotę wydano też na wyremontowanie pomieszczeń na potrzeby Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu.

 

Podczas spotkania mówiono też i o innych inwestycjach prowadzonych w ostatnim czasie w łukowskim szpitalu. Jak można było usłyszeć w okresie od 2018 roku do 2022 zainwestowano w szpital około 80 mln zł. Większość pieniędzy pochodziła z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 oraz rezerwy ogólnej budżety państwa. Tylko niewielką część stanowiły pieniądze pochodzące z budżetu szpitala i budżetu powiatu.

Wśród wykonanych w ostatni latach inwestycji w szpitalu znalazły się również budowa dezynfekatorni i przebudowa apteki, zakup rezonansu magnetycznego oraz budowa poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Wojcieszkowie i generalny remont Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Stoczku Łukowskim. Teraz szpital przygotowuje się do remontu Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego i rozbudowy szpitalnego laboratorium.