Chyba każdy z nas lubi podróżować. Ostatnie lata dla podróży nie są najłatwiejsze. Niestety wielokrotnie musieliśmy z nich zrezygnować, ponieważ wiele państwa decydowało się na wprowadzanie limitów, ograniczeń, a nawet na całkowity zakaz przekraczania granic. Obecnie nie stosuje się już takich ograniczeń, ale musimy wiedzieć, że koronawirus wciąż istnieje i podczas urlopu można zachorować. Wówczas z pomocą przychodzi nam stosowne ubezpieczenie. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Postaw na kompleksowe ubezpieczenie

Ubezpieczenie podróżne COVID zawierać w sobie musi kilka elementów podstawowych. One zapewniają ochronę, gdy na urlopie my, czy też osoby z naszej rodziny zachorują na koronawirus. Co powinno zawierać kompleksowe i możliwie najlepsze ubezpieczenie turystyczne? Jest to pokrycie kosztów naszego leczenia, a także zwrot poniesionych wydatków w sytuacjach, gdy:

  • zachorujemy i wymagamy hospitalizacji,
  • musimy przedłużyć swój pobyt z uwagi na pozytywny wynik testu,
  • konieczne jest wykonanie testu,
  • gdy pobyt za granicą się znacznie wydłuży przez naszą chorobę, czy też chorobę naszego dziecka.

Wiele osób uważa, że w zupełności nam wystarczy na wyjazdach zagranicznych EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Osoby w ten sposób myślące są w ogromnym błędzie. Nasze ubezpieczenie w takim wypadku nie pokryje kosztów, które są związane z izolacją, kwarantanną, czy też opieką nad naszym chorym dzieckiem. Nieco więcej o zakresie ubezpieczenia w ramach EKUZ przeczytam tutaj: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ekuz-a-ubezpieczenie-turystyczne. Lepiej dysponować taką wiedzą niż później się rozczarować.

Inne ważna informacje dotyczące ubezpieczenia od kwarantanny, czy też rezygnacji z wyjazdu z uwagi na COVID-19

Gdy wykupujemy ubezpieczenie turystyczne, to musimy dokładnie zapoznać się ze wszelkimi warunkami. Najczęściej w ramach naszego ubezpieczenia otrzymujemy już ubezpieczenie na wypadek konieczności odbywania kwarantanny. Nie musimy do tego nic dopłacać. Problem jest raczej w nieco tańszych polisach. Dlatego takie ważne jest przeczytanie OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia).

Na rynku spotkamy się z przeróżnymi ofertami. Jedne są bardziej rozbudowane, a inne wydają się absolutną podstawą. Lepiej czasami dołożyć kilka groszy, aby mieć szerszą ochronę. Bardzo często się nad tym nie zastanawiamy, ale gdy dopadnie nas choroba, to jest już niestety zbyt późno. Wybierzmy najszersze rozwiązanie, które rzeczywiście nas zabezpiecza w razie nagłego zachorowania przed wyjazdem, a także podczas jego trwania.

Pamiętajmy, że koszt ubezpieczenia nie jest wysoki. Gdy porównamy sobie jego cenę w porównaniu z kosztem wakacji, to już w ogóle nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości. Osoba przezorna zawsze powinna być ubezpieczona. Lepiej wykupić ubezpieczenie niż później się zamartwiać. Działając w ten sposób, wykazujemy się sporą odpowiedzialnością. Bez polisy turystycznej nie należy podróżować. Zapamiętajmy sobie to.