„Działalność społeczna i postać Bronisława Chącińskiego na ziemi łukowskiej w XIX wieku” – to tytuł projektu, którego realizacji podjęły się właśnie Łukowski Ośrodek Kultury oraz Fundacja BGK. Zaplanowano warsztaty, spacer śladami doktora Chącińskiego oraz grę miejską.

W ramach projektu odbędą się: warsztaty, które poprowadzi Michał Mojski – nauczyciel historii I LO oraz Komendant Hufca Łuków. Uczestnicy warsztatów wykonają wielkoformatową grę planszową oraz broszurę informacyjną na temat Bronisława Chącińskiego. Podsumowaniem warsztatów będzie konkurs z nagrodami pt. „1 z 10-na tropie postaci Bronisława Chącińskiego”.

Zaplanowano też wycieczkę po Łukowie do obiektów związanych z dr Chącińskim i grę miejską, związana z miejscami dotyczącymi Honorowego Obywatela Łukowa. Spacer odbędzie się 19 października, a gra 28 października.

 

Głównym założeniem projektu „Działalność społeczna i postać Bronisława Chącińskiego na ziemi łukowskiej w XIX wieku” jest przybliżenie działalności i osobowości doktora Bronisława Chącińskiego uczniom ze szkół podstawowych i średnich oraz uczczenie 100 rocznicy śmierci i 100 rocznicy nadania tytułu Honorowego Obywatela Łukowa, jak również celebracja roku 2022 – rokiem doktora Bronisława Chącińskiego w Łukowie.