Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek spotkał się w niedzielne popołudnie 9 października w Łukowie z członkami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkanie, które organizował minister, zaproszeni zostali także poseł Sławomir Skwarek, poseł – elekt Krzysztof Głuchowski oraz starosta Dariusz Szustek i radny wojewódzki Ryszard Szczygieł.

Spotkanie ministra Czarnka z parlamentarzystami, samorządowcami oraz członkami i sympatykami PiS poświęcone było bieżącej sytuacji w kraju. Jak relacjonuje nam poseł Sławomir Skwarek rozmawiano m.in. o rachunkach za prąd, dostępie do węgla oraz o przyszłorocznym budżecie kraju, który ma oscylować wokół kwoty 604 miliardów złotych. Na spotkaniu podsumowano też Rządowy Fundusz Polski Ład. Minister Czarnek mówił o inwestycjach
w strukturę edukacyjną, na które w województwie lubelskim przeznaczono kwotę ponad 336 tys. zł.

Jak informuje nas poseł Sławomir Skwarek w najbliższym czasie każdą gminę w okręgu wyborczym, do którego należy m.in. Powiat łukowski, odwiedzą posłowie PiS, a ministrowie będą gościć w powiatach. Natomiast prezes partii Jarosław Kaczyński ma gościć wkrótce w Puławach.