Krzysztof Głuchowski, były poseł i senator pochodzący z gminy Łuków, zajmie ponownie miejsce w Sejmie. Obejmie mandat po posłance Gabrieli Masłowskiej, która dziś 6 października została wybrana do Rady Polityki Pieniężnej.

Powtarza się właśnie historia z początku tego roku. Wówczas pojawiała się informacja, że posłanka Gabriela Masłowska zostanie członkiem Rady Polityki Pieniężnej. Wówczas jednak posłanka zrezygnowała z kandydowania do RPP. Po ośmiu miesiącach sytuacja się powtarza. Tym razem posłanka Gabriela Masłowska została wybrana przez Sejm do Rady Polityki Pieniężnej. W związku z tym, że nie można łączyć mandatu posła z zasiadaniem w Radzie, jej miejsce na Wiejskiej zajmie Krzysztof Głuchowski.

Krzysztof Głuchowski pochodzi z gminy Łuków. W ostatnich wyborach do Sejmu miał 10. wynik na liście PiS i jest pierwszym „rezerwowym”. W latach 1997-2001 był senatorem RP z ramienia Ruchu Odbudowy Polski. W 2006 z ramienia Prawa i Sprawiedliwości został radnym sejmiku województwa lubelskiego, którym był przez trzy kadencje. Był też posłem VII i VIII kadencji.