Po dwóch latach przerwy wraca Jata Race, czyli typowo leśny bieg z przeszkodami. Piąta edycja tego wydarzenia odbędzie się już w niedzielę 25 września nad zalewem Zimna Woda. Tego dnia nad zalewem odbędzie się również akcja sadzenia drzew. W weekend, który właśnie się zaczyna zobaczymy też dwa kolejne filmy w ramach Festiwalu Kina Moralnego Spokoju.

W weekend odbędzie się ostatnia odsłona Festiwalu Kina Moralnego Spokoju. Na zakończenie wyświetlane będą „Podaj dalej” (sobota 24.09) oraz „Sala samobójców” (niedziela 25.09). Oba seanse rozpoczną się o godzinie 20.00.

W niedzielę 25 września, po dwuletniej przerwie, powraca Jata Race, czyli typowo leśny bieg z przeszkodami. Tym  razem odbędzie się on nad zalewem Zimna Woda. Organizatorzy przygotowali 7-kilometrową trasę z około 30 przeszkodami dla kategorii open oraz fala elite. Będzie też  kilometrowa trasa z 15 przeszkodami dla dzieci w wieku od 6 do13 lat. Początek imprezy godzina 11.00.

W niedzielę 25 września nad zalewem Zimna Woda odbędzie  się również akcja „Czyste, Zielone Miasta”. To projekt Stowarzyszenia Programu Czysta Polska, w ramach którego posadzone zostanie 500 sadzonek drzew przekazanych przez Nadleśnictwo Łuków i Lasy Państwowe. Początek akcji godzina 11.30.

Niedzielne popołudnie będzie też można spędzić w Suchocinie, gdzie na terenie przy świetlicy, odbędzie się Gminne Święto Ziemniaka. Początek zabawy godzina 14.00.

Natomiast o godzinie 16.00 w auli I LO im. T. Kościuszki rozpoczną się I Łukowskie Spotkania Historyczne. Wydarzenie to organizuje Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju. Na spotkaniu będą mogli Państwo m.in. obejrzeć filmy z Polskiej Kroniki Filmowej, do emisji których ma prawo nasza telewizja.