W najbliższą niedzielę 18 września na placu „Podgrzybek” w Łazach odbędzie się festyn charytatywny dla Michasia Lisiewskiego. Organizuje go Komitet Społeczny ,,Wspieramy Michasia”.

  Michał Lisiewski urodził się z wrodzoną wadą kończyn górnych – fokomelią. Wada ta polega na obustronnym zrośnięciu się kości ramiennej z pojedynczą kością przedramienia i fragmentem niewykształconej, również zrośniętej drugiej kości przedramienia. Ratunkiem dla chłopczyka jest seria kosztownych operacji w Paley Institute, za które rodzice muszą zapłacić sami. Michaś przeszedł już dwie operacje, na które pieniądze pomogli zebrać życzliwi ludzie. Konieczna jest kolejna operacja rączki za 160 tys. zł. Koszt operacji przekracza możliwości finansowe rodziców, dlatego kolejny raz proszą oni o wsparcie.

  Festyn rozpocznie się o godzinie 13.00. Organizatorzy szykują szereg atrakcji, moc sportowych wyzwań, same pyszności oraz możliwość wsparcia szczytnego celu: „Bardzo prosimy o każdy grosik w uzyskaniu lepszej sprawności naszego Małego Rycerza. Liczymy na Państwa obecność”. Wydarzeniu patronuje m.in. Master TV