Policjanci ze Stoczka Łukowskiego i łukowscy kryminalni zatrzymali dwóch oszustów, którzy metodą „na wypadek” wyłudzili od 82-latka ponad 200 tys. zł i złotą biżuterię oraz oszukali mieszkankę powiatu chełmskiego wyłudzając od niej 40 tys. zł. Zatrzymani to mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego w wieku 36 i 59-lat. obaj zostali aresztowani. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

  Na początku sierpnia łukowscy policjanci zostali powiadomieni o oszustwie, którego ofiarą padł 82-latek ze Stoczka Łukowskiego. Z ustaleń mundurowych wynikało, że skontaktowała się z nim telefonicznie kobieta, która przedstawiła się jako jego synowa. Przekazała mu, że jej mąż potrącił przechodzącą przez przejście pieszą, która doznała obrażeń i w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Za spowodowanie wypadku trafił do aresztu, a żeby go uwolnić, konieczna jest wpłata kaucji.

  Po pieniądze na kaucję dla prokuratora i policjantów, a także dla rodziców pokrzywdzonej dziewczynki miał się zgłosić adwokat. Starszy pan nie podejrzewając podstępu,  chcąc „wykupić” syna z aresztu, zgodził się na przekazanie gotówki. Kiedy do jego domu przyszedł fałszywy adwokat, senior oddał mu  220 tys. zł, złotą bransoletkę i złotą dwudziestodolarówkę. Kiedy po kilkudziesięciu minutach zorientował się, że padł ofiarą oszustów, o całym zdarzeniu powiadomił policję.

  Sprawą zajęli się policjanci ze Stoczka Łukowskiego i kryminalni łukowskiej komendy. Ich zaangażowanie i determinacja doprowadziły do Siedlec. Tam policjanci wspierani przez miejscowych mundurowych i funkcjonariuszy z Lublina zatrzymali 36 i 59-latka z województwa zachodniopomorskiego. Jeszcze tego samego dnia mężczyźni zostali przewiezieni do Łukowa. Obaj usłyszeli w prokuraturze zarzuty oszustwa i wyłudzenia mienia znacznej wartości. Grozi im za to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  W czwartek 25 sierpnia sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy. Co najmniej trzy najbliżej miesiące mężczyźni spędzą w areszcie tymczasowym. Sprawa ma charakter rozwojowy, kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań.