W minioną niedzielę w Gręzówce odbył się Piknik Rodzinny połączony ze zbiórką charytatywną dla Marysi Dołęgi. Dzięki zaangażowaniu wielu mieszkańców Gręzówki, wsparciu samorządu Gminy Łuków, Powiatu Łukowskiego, przedsiębiorców, pasjonatów i ludzi dobrego serca piknik okazał się wielkim wydarzeniem. W loterii fantowej, licytacjach i wszystkich atrakcjach uzbierano  ponad 56 tys. zł. Pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację Marysi, której normalne życie odebrał złośliwy nieoperacyjny guz mózgu.

  Piknik rozpoczęła Orkiestra Wojskowa Sił Powietrznych z Dęblina. Na placu przy szkole oprócz żołnierzy, można było spotkać inne służby mundurowe m.in. Policji, Straży Pożarnej, Służby Leśnej. Swoje umiejętności zaprezentowali strażacy z OSP Gręzówka.

  Licznie zgromadzeni mieszkańcy okolicznych miejscowości obejrzeli pokazy przygotowane przez pasjonatów-modelarzy samolotów RC i redukcyjnych. Można było przejechać się bryczką z Akademii Jazdy Konnej w Gręzówce, spróbować kulinarnych specjałów przygotowanych przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. 

  Swoją pomoc zaoferowało liczne grono darczyńców. W loterii fantowej, licytacjach i wszystkich atrakcjach uzbierano  56 693,05 zł. Licytowano m.in. vouchery na usługi kosmetyczne, fryzjerskie, florystyczne, kolację i Day Spa,  na lekcję jazdy konnej, pyszne sery i masło z mleczarni łukowskiej Lumiko, sery dojrzewające z Radzynia Podlaskiego, przepyszne miody przekazane przez Koło Pszczelarzy w Łukowie, kosze gospodyń z Gręzówki z przetworami, sokami z bzu i mięty, liczne przedmioty tj. leżaki i donice ogrodowe, obraz, maskotki… Największe zainteresowanie wśród licytujących wzbudziła ławeczka wykonana przez miejscowego rzeźbiarza Roberta Sadło i Jolantę Kędzierską, którą wylicytowali druhowie z OSP w Gręzówce za 6 tys. zł.

  Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie w zorganizowaniu pikniku. „Wspierały nas m.in.: Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „Agro-Top”, Akademia Jazdy Konnej w Gręzówce, ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy Miód Lawenda w Biardach, Zakłady Mięsne Łuków S.A., Fundacja Orlen, Zakład Mięsny „Wierzejki”, Zakład Mleczarski Lumiko, Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek, Biblioteka Publiczna w Gręzówce, Lokalna Grupa Działania „Razem Ku Lepszej Przyszłości”, Koło Pszczelarzy im. K Lewickiego w Łukowie, Gmina Łuków oraz Powiat Łukowski” – mówią przedstawiciele Komitetu Społecznego „Wspieramy Marysię”.