Koncert Orkiestry Kameralnej z Warszawy w łukowskim amfiteatrze, pokaz fotografii starego Łukowa, Piknik Rodzinny w Gręzówce oraz Dzień Folkloru w Adamowie – to atrakcje jakie czekają na nas w weekend 20 i 21 sierpnia. W niedzielę odbędzie się też coroczny odpust Świętego Rocha na łukowskim cmentarzu. Koncert „Melanidis Orchestra” z Warszawy w łukowskim parku odbędzie się w sobotę 20 sierpnia. Rozpocznie się o godzinie 19.00. To wydarzenie, które organizowane jest w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Również w sobotę o godzinie 19.00 w klubie „Od Juniora do Seniora” na osiedlu Sienkiewicza w Łukowie odbędzie się pokaz multimedialny „Stary Łuków w fotografii”. Na to spotkanie zaprasza Andrzej Zdrojewski.

W niedzielę 21 sierpnia odbędą się w Łukowie uroczystościowe odpustowe ku czci Świętego Rocha. Tego dnia msze święte na cmentarzu zostaną odprawione o godzinach 9.30 i 12.00. Tego dnia przy bramach cmentarza Świętego Rocha prowadzona będzie zbiórka do puszek z przeznaczeniem na renowację nagrobka Andrzeja Śledzia, burmistrza Łukowa z lat 1920- 24. Kwesta organizowana przez Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa trwać będzie w godzinach od 8.00 do 14.00. Przez cały dzień na ul. 700-lecia rozstawione będą odpustowe kramy i stragany. Niedzielne popołudnie będzie też można spędzić poza miastem. W Gręzówce na placu przy szkole o godzinie 14.00 rozpocznie się Piknik Rodzinny. Będzie to charytatywna impreza, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację nastoletniej Marysi z Gręzówki. Podczas pikniku odbędzie się m.in. koncert Orkiestry Wojskowej z Dęblina, pokaz modeli samolotów latających RC, występ iluzjonisty, pokazy wojska, straży i policji. Na scenie z przedstawieniem wystąpi KGW „Kumpele”. Będą też gry, zabawy, animacje i licytacje. Dzień zakończy zabawa z DJ.

W niedzielę 21 sierpnia odbędą się w Łukowie uroczystościowe odpustowe ku czci Świętego Rocha. Tego dnia msze święte na cmentarzu zostaną odprawione o godzinach 9.30 i 12.00. Tego dnia przy bramach cmentarza Świętego Rocha prowadzona będzie zbiórka do puszek z przeznaczeniem na renowację nagrobka Andrzeja Śledzia, burmistrza Łukowa z lat 1920- 24. Kwesta organizowana przez Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa trwać będzie w godzinach od 8.00 do 14.00. Przez cały dzień na ul. 700-lecia rozstawione będą odpustowe kramy i stragany.

W niedzielę warto też wybrać się do Adamowa gdzie na Placu Niedźwiedzim o godzinie 16.00 rozpocznie się Adamowski Dzień Folkloru połączony z jubileuszem zespołu „Modry Len”. W programie występy zespołów ludowych z naszego regionu. Nie zabraknie też stoisk rękodzielników, twórców i lokalnych artystów. Imprezę zakończy potańcówka na ludowo.