Dzieci i młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Jata”, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowie, wzięły udział w warsztatach wokalno – tanecznych. Zajęcia te odbywały się w Murzasichle na Podhalu.

  Warsztaty zorganizowano w ramach konkursu zadań publicznych „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” realizowanego przez Stowarzyszenie Krzewienia Tradycji i Kultury Ludowej przy wsparciu gminy Łuków. Tancerze pod okiem choreografów Katarzyny i Kamila Zaliwskich oraz akompaniatora Przemysława Nurzyńskiego pracowali nad programem artystycznym. W przerwie pomiędzy zajęciami tancerze zwiedzili Zamek „Dunajec” w Niedzicy, Zaporę wodną na jeziorze Czorsztyńskim, Krupówki w Zakopanem , Aqa Park w Zakopanem oraz Morskie Oko.

  Zespół Pieśni i Tańca „Jata” składa serdeczne podziękowania rodzicom za ich zaangażowanie i trud włożony przy organizacji i przygotowaniu do wyjazdu. Za naszym pośrednictwem składa również podziękowania sponsorom: Bogdan Kucharski „DROGBUD”Sp. Zo.o.,  Mariola Krasnodębska – Zakład Robót Drogowych i Budowlanych „Markop”, Kazimierz Jakubiak P.U.H. Mel – Kan , Bank Spółdzielczy w Łukowie, Monika i Krzysztof Dybciak  -Sytemy Grzewcze i Sanitarne o raz „Instal – Mar”.