„Na przekór sztormom” – to hasło obozu Hufca ZHP Łuków zorganizowanego w Krynicy Morskiej na Mierzei Wiślanej. Od 31 lipca do 11 wypoczywali tam druhowie i druhny z Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Stoczka Łukowskiego, Białej Podlaskiej i Starych Kobiałek.

  Program wyjazdu obfitował w wiele atrakcyjnych i twórczych zajęć. Oprócz plażowania znalazł się czas na ogniska, gry terenowe i warsztaty. harcerze brali udział w grze „Konferencja klimatyczna” i „Saga o Wikingach”. 1 sierpnia świętowali rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, przekonujących o negatywnym wpływie używek na zdolności intelektualne. Obozowicze zorganizowali też Dzień Nauki, kiedy podczas warsztatów „Jasne jak słońce!” poznawali tajniki chemii, fizyki oraz historii i nauk społecznych.

  Obóz stał się również sposobnością do wielu wyjazdów krajoznawczych. Najstarsi odwiedzili dawny niemiecki obóz koncentracyjny w Sztutowie. Zwiedzali także Elbląg i wzięli udział w rozgrywce paintballa. Druhny i druhowie wyruszyli także na rejs po Zalewie Wiślanym na trasie Krynica Morska – Frombork. W warmińskim miasteczku odwiedzili katedrę, wysłuchali koncertu organowego i wędrowali szlakiem Mikołaja Kopernika. Podczas wycieczek pieszych przemierzali Mierzeję Wiślaną, docierając do Wielbłądziego Garbu i na Górę Pirata. W ostatnich dniach obozu udali się
do Lidzbarka Warmińskiego, gdzie obejrzeli zamek oraz do dawnej kwatery Hitlera w Wilczym Szańcu w Gierłoży. Ponadto zwiedzali Malbork i Suwałki. Najciekawszą wyprawą okazała się wizyta w litewskim Kownie. Muzeum, spacer historyczny, przejażdżka funikularem na długo zapadły
w pamięci.

  Obóz przygotowała komenda w składzie: hm. Michał Mojski, hm. Anna Zabielska, pwd. Sylwia Staniszewska, pwd. Anna Hołownia, Monika Domańska, Natalia Reczek, Krystian Manukyan, David Manukyan. Wycieczkę po Warmii i Mazurach oraz do Kowna współorganizowała ponadto phm. Magdalena Czerska-Sadło. Harcerska Akcja Letnia została wsparta przez samorządy Łukowa, Powiatu Łukowskiego i Radzynia Podlaskiego oraz firmę „Twój Świat. Ogrody Wertykalne” z Łukowa. Partnerem warsztatów edukacyjnych „Jasne jak słońce!” była Fundacja PZU w ramach projektu „To już jasne! – młodzi poznają świat nauki”.