48-letnia kobieta została potrącona przez samochód po tym jak wjechała na przejście dla pieszych na rowerze. Do zdarzenia tego doszło w poniedziałek 25 lipca na ul. Wojska Polskiego w Łukowie.

  Zgłoszenie o zdarzeniu nadeszło po godzinie 15.30. Wynikało z niego, że w rejonie ronda kierująca rowerem zderzyła się z samochodem i uderzyła twarzą w krawężnik. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 48-letnia kobieta jechała rowerem po chodniku i wjechała na przejście dla pieszych. W tym momencie kierująca osobówką 33-latka z gminy Stanin ruszyła i przodem auta uderzyła w jadącą po przejściu rowerzystkę.

  48-latka tłumaczyła mundurowym, że zawsze w tym rejonie jeździła rowerem po chodniku i przejeżdżała na drugą stronę drogi po przejściu dla pieszych. Na szczęście skończyło się na niegroźnych obrażeniach. I mandacie dla rowerzystki.

  Policja przypomina, że przejazd dla rowerzystów to powierzchnia jezdni lub torowiska przeznaczona do przejeżdżania przez rowerzystów, oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi. Stosowany jest w miejscach, gdzie droga rowerowa lub pas rowerowy przecina poprzeczną jezdnię. Kierującemu pojazdem, a więc i rowerzyście, zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.