Korzystanie z usług profesjonalnej ekipy sprzątającej w firmach, biurach czy pensjonatach jest codziennością. Większość osób uważa jednak, że decydowanie się na to w domu jest zbędnym wydatkiem. Faktycznie, choć zazwyczaj utrzymanie porządku nie wymaga interwencji specjalistów, to istnieją sytuacje, w których samodzielnie sprzątanie byłoby nie tylko nieskuteczne, ale także niebezpieczne dla zdrowia lokatorów czy sąsiadów. Zatem kiedy warto wezwać pomoc?

Sprzątanie po zalaniu mieszkania

Sytuacją, która zdarza się dość często, zwłaszcza w blokach mieszkalnych, jest zalanie. Niestety, choć problem wydaje się dość prozaiczny, to usuniecie jego skutków bywa bardzo trudne. Sytuacja staje się jeszcze bardziej problematyczna, gdy doszło do wycieku z kanalizacji. Wilgoć w ścianach oraz podłogach może zalegać miesiącami i powodować rozwój chorobotwórczych grzybów i pleśni. Wietrzenie mieszkania nie jest skutecznym sposobem, pozbycia się wilgoci, która wniknęła w powierzchnie. Innym problemem jest przykry zapach stęchlizny, który potrafi utrzymywać się w mieszkaniu jeszcze bardzo długi czas po zdarzeniu. Rozwiązaniem tej sytuacji będzie wynajęcie profesjonalnej ekipy, która osuszy mieszkanie, wykorzystując do tego celu specjalne nagrzewnice, wentylatory czy osuszacze kondensacyjne. Sprzątanie po zalaniu zwykle obejmuje także profesjonalne nano zamgławianie i ozonowanie, które skutecznie usuwa nieprzyjemny zapach.

Sprzątanie po zgonie

Sprzątanie mieszkania po osobie zmarłej wymaga posiadania nie tylko profesjonalnego sprzętu, ale także odpowiedniego przeszkolenia, kombinezonów ochronnych i wieloletniego doświadczenia. Ciało ludzkie po śmierci wydziela mnóstwo toksycznych substancji, zwłaszcza jeśli znajduje się w zaawansowanym stopniu rozkładu. Takie związki wpływają negatywnie na układ oddechowy, pokarmowy oraz krwionośny, dlatego pod żadnym pozorem nie należy usuwać pozostałości płynów ustrojowych czy tkanek samodzielnie. Często w takiej sytuacji także rzeczy osobiste czy meble zmarłego muszą zostać poddane utylizacji.

Profesjonalne sprzątanie po śmierci obejmuje nie tylko usunięcie wszystkich sprzętów, które mogły stanowić zagrożenie, ale także wyczyszczenie wszystkich powierzchni, dezynfekcję oraz dezynfekcję i ozonowanie całego mieszkania. Dzięki temu lokal będzie gotowy do przeprowadzenia ewentualnego remontu, a jego wartość rynkowa wzrośnie. Po zakończeniu wszystkich czynności właściciel mieszkania otrzymuje specjalny certyfikat, który jest potwierdzeniem tego, że usługa została wykonana prawidłowo.

Sprzątanie po samobójstwie i zabójstwie

Szczególnie trudnym przypadkiem sprzątania po zgonie jest usuwanie pozostałości po tak tragicznych zdarzeniach, jak samobójstwa czy zabójstwa. W takich przypadkach również wymagana jest interwencja profesjonalnej ekipy, nawet jeśli nie doszło do zaawansowanego rozkładu ciała. Krew czy fragmenty tkanek, które pozostają w mieszkaniu, również stanowią zagrożenie mikrobiologiczne. Do tego dochodzi jeszcze aspekt psychologiczny. Sprzątanie po takim zajściu jest szczególnie trudne, jeśli uczestniczyła w nim osoba bliska. W takim przypadku zajmowanie się doprowadzaniem mieszkania do stanu sprzed zdarzenia mogłoby być zbyt obciążające, zwłaszcza gdy trzeba zając się jeszcze organizacją pogrzebu czy uczestniczyć w czynnościach procesowych.

Jeśli potrzebujesz pomocy w takiej lub podobnej sytuacji, wejdź na stronę

https://sprzataniepozgonie.com/sprzatanie-po-samobojstwach-i-zabojstwach/.

Telefon alarmowy firmy jest dostępny przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, by usługa mogła zostać wykonana jak najszybciej.