Niezbędny na każdej budowie, potrzebny od czasu do czasu w domu, niezastąpiony w wielu branżach i firmach. O kim mowa? Oczywiście o elektryku. Kto jak kto, ale przedstawiciele tego zawodu nie narzekają na brak pracy. Możliwości pracy jest wiele, a zarobki kuszące.

Dziś w prosty sposób można się przebranżowić. Tak, zupełnie od nowa zacząć pracę w zawodzie, z którym wcześniej nie miało się do czynienia. Poza tym uprawnienia elektryka są bardzo atrakcyjne jako dodatkowe w wielu branżach. Warto je zdobyć! Jak? Odpowiedzią kurs kwalifikacyjny technik elektryk.

Zapotrzebowanie na elektryków jest od zawsze

Co, gdy w domu trzeba wymienić gniazdko, zrobić instalację na nowo czy powiesić żyrandol? Niezbędny jest elektryk. Przedstawiciele tego zawodu znajdują zatrudnienie oczywiście w elektrowniach, firmach budowlanych, produkcyjnych, wspólnotach i spółdzielniach mieszkaniowych.

Zawód ten daje nieograniczone możliwości pracy. Zawłaszcza że nie tylko w Polsce mile widziany jest każdy dobry elektryk. Zatrudnienie można znaleźć poza granicami kraju, a jak wiadomo polscy fachowcy są cenieni jako pracownicy na europejskich rynkach.

Za tym zawodem idą też dobre zarobki. Można pracować na etacie i dorabiać po godzinach. Inną opcją jest własna działalność. Zawód elektryka ze względu na odnawialne źródła energii to obecnie również nowe ścieżki rozwoju. Bardzo ciekawa praca, styczność z nowoczesną technologią i możliwość pracy na samodzielnym stanowisku. To wszystko jest w zasięgu ręki, gdy zdecydujesz się na ten zawód.

Kurs zaocznie, w rok

Już za rok możesz mieć uprawnienia elektryka. Jak to możliwe? Zapisz się na kurs elektryka, który optymalnie przygotowuje do wykonywania zawodu. Kurs jest od podstaw, więc śmiało mogą się na niego zapisać osoby, które do tej pory nie miały styczności z energią elektryczną. Mało tego, obecnie można uczyć się przez internet. Sprawdź na stronie: zawodelektryk.pl.

Kurs online to pełna swoboda nauki, elastyczność i możliwość połączenia pracy na etacie, wychowania dzieci albo nauki w szkole wyższej. Jest skierowany do osób pełnoletnich, które mają minimalne wykształcenie zawodowe. Mogą zapisać się również oczywiście osoby ze średnim wykształceniem (nie jest konieczna matura).

Aby zapisać się do szkoły, nie są na początek wymagane żadne dokumenty. Wystarczy po prostu wypełnić krótki formularz na stronie, aby otrzymać więcej informacji.

Zapisy już trwają, liczy się kolejność zgłoszeń, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.