Andżelika Młynarczyk z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej zdobyła brązowy medal w turnieju o Puchar Unii Europejskiej. Zawody odbyły się w miniony weekend w Hiszpanii. Nasza sztangistka wystąpiła w kategorii dziewcząt do lat 15 w kategorii wagowej do 55 kg. Wśród ośmiu startujących zawodniczek najlepsza okazała się reprezentantka Francji, przed zawodniczką gospodarzy i Polką.

  Wśród 33 kobiet i 34 mężczyzn z 12 krajów UE – Francji, Malty, Słowenii, Węgier, Włoch, Chorwacji, Danii, Belgii, Irlandii, Austrii i Hiszpanii wystąpiła sześcioosobowa reprezentacja naszego kraju. W rywalizacji drużynowej Polska zajęła wysokie drugie miejsce, tuż za Hiszpanią.

  Andżelika Młynarczyk podczas zawodów uzyskała w dwuboju 138 kg  (63 + 75) co jest jej rekordem życiowym. Podopieczna Roberta Dołęgi startowała w Hiszpanii w kategorii do 55 kg, ale gdy zbije wagę do swojej nominalnej kategorii 49 kg, to ma duże szanse na medal Mistrzostw Europy do lat 15, które w sierpniu odbędą się w podwarszawskim Raszynie. Do Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej przygotowuje się inny reprezentant Klubu Olimpijczyka, Błażej Borkowski.