„Budujemy salę rozrywkową, gdy 100 km od nas toczy się wojna…”, „Łukowianie zasługują na salę widowiskową z prawdziwego zdarzenia…”, „Niech PKP zajmie się kładką i windami, a nie salą teatralną…”, „Nie możemy odrzucić takiego prezentu od PKP” – tak rozbieżne opinie padały podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta. Ostatecznie jednak radni zgodzili się na przekazanie 2 mln zł, które miasto wyda na czynsz i wyposażenie sali widowiskowej na dworcu PKP. Umowa na wynajem ma być podpisana na lata 2023 – 2038.

  W sesji, która odbyła się w poniedziałek 11 lipca, wzięli udział wszyscy radni. Zdalnie łączyli się nawet Ci przebywający na urlopie, za granicą, czy też będący w pracy.

  Podczas 2-godzinnej dyskusji padało mnóstwo argumentów popierających budowę sali na dworcu, a także przeciwnych temu pomysłowi. Oprócz radnych głos zabierali burmistrz, jego zastępca, skarbnik, dyrektor ŁOK, starosta, a także przedstawiciele PKP.

  Ostatecznie 12 radnych opowiedziało się za podpisaniem umowy z zarządem PKP, 6 było przeciw, 1 radny się wstrzymał, a dwóch nie wzięło udziało w głosowaniu.

  Zapraszamy na relację z nadzwyczajnej sesji rady miasta już w piątek 15 lipca o godzinie 20:00. Powtórki przez cały weekend.