Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. W powiecie łukowskim do matury podeszło 737 uczniów w ośmiu szkołach średnich. Dla ogromnej większości wiadomości są dobre. Większość z tych, którym się nie udało, będzie mogła poprawić maturę w sierpniu.

  Największa zdawalność w naszym powiecie była w I LO im. T. Kościuszki. Zdawalność w ich szkole osiągnęła 99,53%. Na 209 uczniów, którzy podeszli do egzaminów maturalnych, nie zdała 1 osoba. Ona będzie miała poprawkę w sierpniu.

  Dobrymi wynikami egzaminów maturalnych mogą pochwalić się też uczniowie IV LO im. Jana Pawła II, gdzie zdawalność wyniosła 97,4%. Na 116 uczniów zdających egzaminy, matury nie zdało tylko trzech. Poprawią się w sierpniu.

  W pozostałych szkołach powiatu łukowskiego do egzaminów maturalnych podchodzili nie tylko licealiści, ale również uczniowie techników.

  W Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza zdawalność wyniosła 80,77%. Na 52 osoby, które podeszły do egzaminów maturalnych, nie zdało 10. Dziewięcioro będzie podchodzić do poprawki w sierpniu.

  W Zespole Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego egzamin pisało 27 uczniów. Maturę zdało 16 osób. Zdawalność wyniosła 59,25%.

  W Zespole Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta do egzaminu podeszło 212 uczniów, z czego 93,4% pomyślnie zdało maturę. Egzaminów nie zdało tylko 14 osób.

  W Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym do egzaminów przystąpiło 55 uczniów, z czego zdało 23. Z tych, którzy nie zdali, 25 będzie mogło przystąpić od poprawki w sierpniu. Zdawalność wyniosła 42%.

  W Zespole Szkół w Adamowie do egzaminu przystąpiło 22 uczniów. 14 z nich zdało. Siedmioro będzie poprawiać się w sierpniu. Zdawalność wyniosła 63,6%

  W Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim maturę zdawało 13 uczniów. Nie zdało 4. Trzech będzie miało poprawki w sierpniu. Zdawalność wyniosła 70 %.

  W tym roku maturę zdało 78,2 proc. uczniów w całym kraju. Egzamin z języka polskiego zdało 95 proc., z matematyki 82 proc., a z języka angielskiego 94 proc. Ci, którzy nie zdali tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego (15,5 proc. w skali kraju) mają prawo do poprawki. Z 34 maturzystów z Ukrainy egzamin zdało 18 osób, a 14 osób ma prawo przystąpienia do egzaminu poprawkowego.