Łukowscy policjanci zatrzymali trzech oszustów, którym 76-latek przekazał 82 tysiące złotych. Kilka tygodni temu mężczyźni podając się za funkcjonariuszy CBŚP i prokuratora przez telefon zmanipulowani 76-latka. Senior był przekonany, że pomaga im w śledztwie.

  Na początku czerwca łukowscy policjanci zostali powiadomieni o oszustwie którego ofiarą padł 76-letni łukowianin. Z ustaleń mundurowych wynikało, że zmanipulowany przez fałszywych funkcjonariuszy CBŚP i  fałszywego prokuratora senior przekazał im swe oszczędności. Jednak już po kilku minutach mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustów. O stracie finansowej i działaniach oszustów senior natychmiast powiadomił prawdziwych policjantów z Łukowa.

  Łukowscy kryminalni i dochodzeniowcy namierzyli oszustów w Radomiu. Tam funkcjonariusze zatrzymali dwóch braci i ich kuzyna. 21, 29 i 38-latek już usłyszeli zarzuty. Grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  Teraz prowadzący postępowanie policjanci i prokurator sprawdzają czy pomagały im jeszcze inne osoby. Sprawa ma charakter rozwojowy, kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

  Kolejny raz apelujemy o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami podającymi się za funkcjonariuszy różnych służb lub proponującymi świadczenie usług finansowych lub bankowych. Policjanci nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych tajnych akcjach i nie proszą o branie w nich udziału osób postronnych. Tym bardziej, ostrożność należy zachować wtedy, gdy osoby podające się za przedstawicieli służb czy banków, proszą o wykonanie przelewów, czy też przekazanie gotówki. W takich przypadkach należy natychmiast powiadamiać policję.