Nikt nie lubi tego momentu, kiedy zauważa, że jego ubranie staje się wilgotne od potu. Warto jednak pamiętać o tym, że pocenie to naturalny proces, którego nie możemy całkowicie zatrzymać. Możemy natomiast sprawić, że nie będzie ono dla nas problemem. Z tego artykułu dowiesz się, co zrobić, jeżeli wystąpi u Ciebie nadmierna potliwość oraz niezwykle często zauważasz mokre plamy pod pachami.

Nadmierna potliwość – jak ją rozpoznać?

Nadmierna potliwość nie dotyka każdego, natomiast jest to dosyć często spotykany problem. Zwłaszcza że może być to także oznaka nie najlepszego zdrowia. Po czym poznać, że pocimy się zbyt często i nazbyt intensywnie? Na pewno mokre plamy będą na ubraniach szczególnie widoczne. Dodatkowo ich obecność nie będzie podyktowana wysiłkiem fizycznym czy bardzo wysoką temperaturą. 

Tymczasem nikt nie lubi czuć się nieświeżo i niekomfortowo. Zdarza się, że zauważymy również żółte plamy pod pachami, które dodatkowo odbiorą nam pewność siebie. Co zrobić, aby wrócić do dawnego stanu? Najlepiej udać się do specjalisty, który pomoże znaleźć nam źródło problemu. Pamiętaj, że nadmierne pocenie bywa oznaką chorób bądź nadwagi. 

Jaki jest sposób na żółte plamy pod pachami?

Jeżeli zauważysz żółte plamy pod pachami, oznacza to, że prawdopodobnie nie jest to sytuacja jednorazowa. Na pewno nie chcesz, aby Twoje ubrania były stale ubrudzone, a pranie utrudnione. W takim przypadku warto zdecydować się na zakup jednego z antyperspirantów, które mają pomóc w zniwelowaniu tego problemu. Zapewniają doskonałą ochronę nawet na ponad dobę. 

Dostępne są zarówno w wariantach dla kobiet, jak i mężczyzn. Można wybierać spośród różnych formuł oraz zapachów. Niektóre z preparatów zapewniają ochronę dłuższą niż 24 godziny. Jak działają antyperspiranty? Delikatnie blokują ujścia gruczołów potowych, dzięki czemu mokrych śladów na ubraniu jest znacznie mniej. Czujemy się znacznie bardziej świeżo i komfortowo. Dodatkowo antyperspiranty maskują przykry zapach. 

Nadmierna potliwość – jak z nią walczyć?

Doskwierająca nadmierna potliwość potrafi uprzykrzyć życie. Z tym problemem można jednak walczyć! Zacznij od wspomnianej wcześniej wizyty u specjalisty. Konieczne może być znalezienie przyczyny, a następnie jej eliminacja. Tylko w ten sposób możesz uzyskać najlepsze rezultaty. Zdarza się, że pomocne bywają tutaj między innymi napary ziołowe, a także zmiana codziennego trybu życia. Nasza dieta nie jest bez znaczenia. Niektóre ze spożywanych produktów mogą sprawić, że gruczoły potowe będą pracowały nieco bardziej intensywnie. Należy wyeliminować je z codziennych posiłków. 

Nie można zapominać również o tym, jak ważna jest prawidłowa higiena ciała. Oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń jest istotne, ponieważ pomaga odetkać gruczoły. Jeżeli pocisz się bardziej niż inni, możesz brać prysznic nawet dwa razy dziennie. Używaj dobrej jakości kosmetyków myjących, a po wyjściu spod prysznica bądź z kąpieli zastosuj ulubiony antyperspirant lub inny kosmetyk chroniący przed wystąpieniem przykrego zapachu i mokrych plam na ubraniu.