Ponownie na tapetę wraca temat sali widowiskowej na dworcu PKP w Łukowie. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, dyrektor ŁOK Grzegorz Skwarek poinformował o piśmie z PKP, w którym spółka podtrzymuje chęć wyremontowania budynku dworca w Łukowie z uwzględnieniem powstania tam sali widowiskowej na 300 miejsc.

  PKP proponuje wyremontowanie sali i wydzierżawienie jej na okres 15 lat. Natomiast w najbliższym czasie architekt ma ustalić czy fotele, które muszą znaleźć się w sali są elementem „stałym” czy „ruchomym”. Jeżeli architekt uzna, że jest to element „stały”, wówczas zapłaci za to PKP. Jeżeli uzna, że to element „ruchomy” – wówczas koszty montażu foteli będą po stronie miasta.

  Burmistrz Piotr Płudowski oczekuje teraz od radnych jasnej deklaracji czy popierają pomysł dzierżawy dworca i zlokalizowania tam sali widowiskowej. Proponuje, aby Rada Miasta podjęła uchwałę w wpisaniu do wieloletniej prognozy finansowej przyszłych wydatków związanych z dzierżawą.

  Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu do negocjacji z PKP włączyły się również władze powiatu łukowskiego. Jak mówi starosta Dariusz Szustek, w budynku dworca miałyby się znaleźć pomieszczenia biurowe Starostwa.

  Relacja z sesji Rady Miasta już wkrótce w Master TV.