Żeglarze Hetmana Łuków zdobyli złoty medal podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących, które w dniach 16 -18 czerwca odbyły się w Pucku. Zawodnicy rywalizowali na trzyosobowych jachtach klasy puck. Na starcie stanęło 13 żeglarskich załóg z całego kraju. W skład zwycięskiej drużyny z Łukowa wchodzili Ireneusz Kwiczak, Tomasz Kubiszewski i Piotr Kasprzak.

  Łukowska załoga Klubu Hetman Łuków będzie teraz reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata, które odbędą się na przełomie sierpnia i września w Pucku.

  W ciągu trzech dni organizatorom udało się przeprowadzić dziesięć wyścigów. Cztery z nich wygrała łukowska załoga. Pomimo, że w każdym z wyścigów nasza ekipa znajdowała się w ścisłej czołówce, to o zwycięstwo musiała walczyć do samego końca, gdyż załogi ze Szczecina i Warszawy również były w wysokiej formie. Ostatecznie Hetman Łuków zajął pierwsze miejsce o dwa punkty wyprzedzając ekipę Korony Szczecin. 

 Wyniki:

Ireneusz Kwiczak, Kubiszewski Tomasz i Piotr Kasprzak (HETMAN Łuków) – 13 pkt

Marcin Bodnar, Anita Bodnar i Marcin Łuczywek (KORONA Szczecin)- 22 pkt

Tomasz Gumiński, Dorota Rudkiewicz, Magdalena Wałek i Paweł Cygler (WARS Warszawa) – 27 pkt

Relacja sternika Ireneusza Kwiczaka :

Na pierwszy dzień regat zjawiliśmy się 3 godziny przed startem, a jeden z naszych załogantów przybył dopiero 30 minut przed startem. Przyczyniło się to do braku przygotowań oraz zaaklimatyzowania się. Przez złe samopoczucie załogi popełniliśmy błędy w pierwszej serii wyścigów czego efektem było uzyskanie niezadowalających wyników zajmując piąte miejsce. W kolejnym dniu naszym zadaniem było walczenie o dobre wyniki, aby minimalizować nasze straty i wywalczyć o miejsce na podium, liczyliśmy chociażby o trzecie miejsce. Po drugiej serii ku naszym zaskoczeniu szybko odrobiliśmy nie tylko straty punktowe, ale i również żeglarską siłę. Analizując wyniki rywali, którzy po dwóch dniach mieli tylko jednopunktową przewagę w stosunku do nas, wiedzieliśmy, że będzie zacięta walka o zwycięstwo. W trzeciej i czwartej serii wyścigów nasza załoga wykonała niesamowitą bezbłędną robotę, zaś rywale popełnili błędy.

Zapraszamy do obejrzenia wideo- i fotorelacji:

Film nagrywał trener Niesłyszących Kadry Narodowej w Żeglarstwie- Stanisław Mickiewicz

Montował – Olgierd Koczorowski

Polski Związek Sportu Niesłyszących

Ministerstwo Sportu i Turystyki