Urząd Skarbowy w Łukowie znalazł się wśród czterech urzędów z terenu województwa lubelskiego, nagrodzonych w konkursie „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. Gala wręczenie certyfikatów odbyła się 7 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Nagrodę z rąk wojewody Lecha Sprawki odebrał naczelnik łukowskiej skarbówki Grzegorz Michałowski.

  Konkurs „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” organizuje od 19 lat Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów i Krajową Administracją Skarbową. W tym roku przedstawiciele biznesu wyróżnili 60 urzędów skarbowych. Wśród nich znalazły się cztery z województwa lubelskiego: w Białej Podlaskiej, we Włodawie, w Radzyniu Podlaskim i w Łukowie.

   Konkurs jest ogólnopolskim przedsięwzięciem. Przedsiębiorcy wybierają najlepiej ich zdaniem funkcjonujące urzędy skarbowe w kraju. Wypełniają ankiety, w których oceniają jakość obsługi w urzędach oraz łatwość komunikacji i kompetencje pracowników. Ankiety wypełniane są wyłącznie w formie elektronicznej. Urzędy skarbowe, które zdobędą największą liczbę punktów w ankietach otrzymują tytuł „Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy”. Wyróżnienia są wyrazem uznania przedsiębiorców dla jakości pracy urzędów skarbowych i kompetencji pracowników Krajowej Administracji Skarbowej.

  Prawo używania tytułu przysługuje przez rok – do czasu rozstrzygnięcia następnej edycji konkursu.