W ostatni weekend maja odbędą się Dni Łukowa 2022. Impreza powraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Trzydniowe obchody święta miasta rozpocznie sesja Rady Miasta z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Będzie Przedszkoliada, sportowe rozgrywki oraz koncerty takich gwiazd jak Baranovski, Daria i Martin Lange. Gwiazdą tegorocznych Dni Łukowa będzie Cleo.

  Dni Łukowa rozpoczną się w piątek 27 maja. O godzinie 17.00 rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miasta z okazji Dni Samorządu Terytorialnego, podczas której zaplanowano wręczenie księdzu Mirosławowi Łubikowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta. Odbędzie się także wręczenie Honorowych Odznak za Zasługi dla Łukowa, które odbiorą Longin Kowalczyk, Grażyna Kulik i Andrzej Zdrojewski. W programie sesji zaplanowano także symboliczne przekazanie Kluczy do Miasta oraz część artystyczną.

  Sobota będzie tradycyjnie dniem sportu. O godzinie 10:00 na obiektach OSiR nad Krzną odbędzie się Przedszkoliada oraz turniej piłkarski, siatkówki plażowej, tenisa ziemnego i warcabów. Uzupełnieniem „sportowej soboty” będzie strefa wodna przygotowana przez Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej. Zaplanowano na niej szereg animacji i atrakcji dla młodych mieszkańców Łukowa.

  W sobotę o godzinie 18.00 na placu targowym przy ul. Prusa rozpocznie się impreza plenerowa. Na scenie wystąpi m.in. zespół Barwy. O 20:30 zaśpiewa Daria. Gwiazdą wieczoru będzie Baranovski, który pojawi się na scenie około 22.00. Pomiędzy tymi wstępami na scenie będzie pojawiać się będzie DJ Loui. Razem z nim zagrają także Anton Fartushny i Mariusz Gajda.

  Trzeci dzień obchodów rozpocznie msza święta o godzinie 10.30 w kościele Przemienienia Pańskiego. Odprawiona ona zostanie w intencji miasta i mieszkańców.

  O godzinie 15.00 na placu targowym przy ul. Prusa rozpocznie się finałowy koncert Dni Łukowa 2022. Tego dnia na scenie pojawią się: łukowska orkiestra dęta, Oliwia Gręzak i Klaudia Borejko, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”, Cookies Band, ŁOK’ej Band, Martin Lange i Fabryka Piosenki. Gwiazdą wieczoru, która pojawi się na scenie około godziny 20.30, będzie Cleo. Koncert zakończy pokaz sztucznych ogni.

  Dni Łukowa 2022 odbędą się w dniach 27 – 29 maja.